K0117 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

K0117

Rodzaj zadania: 
Kaszczorek
Numer projektu: 
K0117
Tytuł projektu: 
Siedem imprez okolicznościowych w Kaszczorku 2023 r.
Lokalizacja: 
Punkt postojowy dla kajakarzy "Wygoda" przy Muzeum Etnograficznym i Drwęcy. Jeśli ze względów pogodowych nie będzie to możliwe, sala w Gospodarstwie Agroturystycznym Państwa Ciuruś w Kaszczorku ul. Wieżowa 1/5 lub innym miejscu w Kaszczorku tam gdzie będzie to możliwe.
Opis projektu: 
Projekt polega na organizacji następujących imprez kulturowych w Kaszczorku. Wydarzenie 1 "Dzień babci i dziadka" - poczęstunek, ciasto, kawa, herbata - muzyka na żywo - kwiaty - warsztaty zdrowego żywienia Wydarzenie 2 "Walentynki" - poczęstunek, ciasto, kawa, herbata - muzyka na żywo - zabawy i konkursy z nagrodami Wydarzenie 3 "Jare Gody - etno-dyngus" impreza ma składać się minimum z: - wykładu etnograficznego - warsztatu ozdabiania pisanek - widowiska wiosennego śmigus-dyngus Wydarzenie 4 "Dzień dziecka - początek wakacji" impreza ma składać się minimum z: - "dmuchaniec" - "byk rodeo" - karaoke - malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, formy z gipsu dentystycznego, darmowa wata cukrowa, lody "Bałwanki" - zabawy i konkursy z nagrodami - turniej "kapslowy" z nagrodami - pokaz pierwszej pomocy Wydarzenie 5 Dożynki - święto plonów - tańce ludowe 1h - ludowe wieńcoplecenie ze zbóż - muzyka taneczna Wydarzenie 6 Swięto
Budżet na rok: 
2023
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Końcowa weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Uzasadnienie / Uwagi: 

Zakres: organizacja 7 imprez o charakterze lokalnym, podkreślających walory etniczne Kaszczorka, bez posiłków finansowanych ze środków publicznych, bez powielania imprez, które odbywają się w skali ogólnomiejskiej, wybór miejsca realizacji na terenie Kaszczorka - do decyzji realizatora projektu.

Wycena wstępna UMT: 
50000 zł

GŁOSOWANIE:

 • od 24 września 2022, godz. 00:01
 • do 3 października 2022, godz. 23:59

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: prace przy ul. Małachowskiego
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 30 stycznia 2023 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego na Szosie Chełmińskiej w rejonie ul. Małachowskiego.
 • Grafika przedstawia schemat komunikacji miejskiej w al. Solidarności
  Miasto, MZK
  Kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych będzie miało przystanki na węźle przesiadkowym na al. Solidarności. Ponowne uruchomienie ważnego punktu przesiadkowego na komunikacyjnej mapie Torunia już w sobotę 28 stycznia 2023 r.
 • Osoba w pomarańczowej kamizelce myjącą ściane pomazaną graffiti
  Miasto
  Rada Miasta przyjęła plan potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych rok 2023. Przewiduje on interwencyjne zatrudnienie 186 osób bezrobotnych korzystających z pomocy socjalnej.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Rada Miasta Torunia zmieniła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy miastu partnerskiemu Łuck w Ukrainie. Zwiększono limit wartości pomocy finansowej do 400 tys. zł.
 • Logo konsultacji społecznych
  Miasto
  Plan konsultacji społecznych na rok 2023 został zaakceptowany przez radnych podczas 50. sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 stycznia 2023 r.
 • Miasto
  W niedzielę 29 stycznia 2023 r. w Toruniu odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Realizowany jest w ramach projektu "Mikołaj Kopernik z sercem", dofinansowanym ze środków Gminy Miasta Toruń.
 • Jubileusz 550. rocznicy urodzin i 480. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika stały się inspiracją dla Poczty Polskiej do wydania okolicznościowego znaczka z jego portretem.
 • Trwa dystrybucja węgla po preferencyjnej cenie. Wnioski, które upoważniają do nabycia surowca, przyjmowane są w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia, a węgiel sprzedawany jest przez spółkę TOREC.
 • Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Toruniu oraz Książnica Kopernikańska zapraszają na debatę poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. W dyskusji, która odbędzie się w czwartek, 26 stycznia 2023 r.,
 • W sobotę 28 stycznia 2023 roku w Arenie Toruń odbędzie się V Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Lekkoatletyczny.
 • Toruń jest gospodarzem spotkania wszystkich sieci Partnerskiej Inicjatywy Miast. Wydarzenie odbywa się od 24 do 26 stycznia 2023 r.
 • Toruń w pigułce, najważniejsze informacje dotyczące miasta w jednym miejscu? Zachęcamy do korzystania z zaktualizowanej bezpłatnej aplikacji miejskiej na urządzenia przenośne.
 • Polski Cukier świętuje 20-lecie istnienia. 24 stycznia 2023 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyła się uroczysta gala.
 • 23 stycznia 2023 r. na brzegu Wisły na terenie Portu Drzewnego został potwierdzony przypadek wystąpienia wirusa grypy ptaków podtypu H5N1 – poinformował Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu.