O0543 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

O0543

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie(O)
Numer projektu: 
O0543
Tytuł projektu: 
Historia NZS UMK - przemalowanie pojazdu MZK Toruń w barwy NZS (Niezależne Zrzeszenie Studentów).
Lokalizacja: 
Autobus przegubowy MZK Toruń.
Opis projektu: 
Niezależna Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika to jedna z najstarszych organizacji studenckich działających w naszym mieście. Narodziła się w latach 80. jako odpowiednik Solidarności. Studenci również podjęli inicjatywę i chęć walki z ówczesną władzą. Walczyli o swoją wolność, o niezależność uczelni wyższych, wolność słowa, a przede wszystkim Polski, często ryzykując swoje kariery, zdrowie a nawet życie. To dzięki takim ludziom, do których drzwi każdego dnia mogła zapukać Milicja, my dzisiaj możemy żyć bez żadnych ciemiężców. Dzisiaj NZS UMK działa charytatywnie, co roku organizuje Wampiriadę - honorowe krwiodawstwo wśród studentów - zbierając dziesiątki litrów krwi, które uratowały już nie jedno życie. Dlatego jako mieszkańcy Torunia, jesteśmy zobowiązani uhonorować pracę tak wielu ludzi. Najlepszym pomysłem będzie stworzenie jeżdżącej historii NZSu - przemalowanie przegubowego autobusu w barwy NZSu (czarno-białe). Jeszcze żadne miasto w Polsce nie posiada takiego autobusu, zaś w Toruniu mieście turystycznym byłby on na pewno bardzo rozpoznawalny. Uważam, że taki projekt jest i tak kroplą w morzu wdzięczności jaką powinniśmy okazywać tym ludziom.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Na zdjęciu: nowy budynek Książnicy w stanie surowym
  Kultura, Miasto
  W drugim kwartale 2025 roku pierwsi czytelnicy odwiedzą nowe wnętrza Książnicy Kopernikańskiej. Nowoczesny wielofunkcyjny budynek powstaje przy ul. Słowackiego w miejscu dawnej czytelni.
 • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
  Miasto
  JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn i chłopiec stoją na ściance
  Miasto, Sport
  W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Toruńska Akademia Tenisowa przez ostatnie 5 miesięcy przy wsparciu Gminy Miasta Toruń aktywnie realizowała swoje cele i pomagała rozwijać swoje tenisowe skrzydła.
 • Ponad 100 tys. odsłon nowej kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Na półmetku projektu promującego toruński znak jakości w mediach społecznościowych udało się wygenerować organiczne zasięgi przekładające się na ponad 50 tys. unikalnych użytkowników, do których dotarły treści kampanii.