O0578 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O0578

Budżet obywatelski w Toruniu 2020, informacje o projekcie:

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie(O)
Numer projektu: 
O0578
Tytuł projektu: 
Utwardzony trakt pieszo-rowerowy wzdłuż Wisły od Skarpy do Bulwarów.
Lokalizacja: 
Początek ścieżki przy kortach tenisowych Na Skarpie (lub na ul. Wianki), następnie wzdłuż samej Wisły (południową częścią Winnicy) do Bulwaru Filadelfijskiego z dojazdami od ulicy Winnica.
Opis projektu: 
Rowerem, pieszo lub biegiem na Starówkę wzdłuż Lubickiej? Nie dziękuje! Każdy kto przynajmniej raz tamtędy się poruszał wie, że chodniki są bardzo wąskie, dziurawe, nierówne, poprzecinane licznymi wyjazdami z posesji oraz ulicami, brak jest wyznaczonej ścieżki rowerowej, schody wystają z kamienic na chodnik. Obok chodnika w każdą stronę dwa pasy samochodów, tramwaje…. korki, hałas i smród. Spacer czy jazda rowerem tamtędy to żadna przyjemność. A co gdyby wyznaczyć ubitą ścieżkę szutrową, pieszo-rowerową, wzdłuż Wisły od ulicy Przy Skarpie do samych bulwarów? Nie ulicą Winnica ale tuż przy samej Wiśle. Kto kiedyś spacerował tymi pięknymi terenami? Kto widział Młyn Trzeposza przy Wiśle z XIII wieku? W kolejnych latach można pójść dalej - zamontować oświetlenie, kosze na śmieci, stworzyć asfaltową ścieżkę dla rolkarzy. Dodatkowo niedługo pojawi się możliwość przeprawy przez most kolejowy. To wszystko spaja się w jedną całość.
Budżet na rok: 
2020

Najczęściej czytane aktualności

 • Święto boksu w Toruniu
  Miasto, Sport
  W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Porozmawiajmy o integracji - plakat
  Miasto
  Fundacja Studio M6 zaprasza 14 grudnia 2023 r. na wydarzenie pt. „Porozmawiajmy o integracji". Ma ono posłużyć dokonaniu diagnozy i próby wypracowania propozycji rozwiązań napotykanych problemów przez organizacje/instytucje pracujące z osobami z doświadczeniem migracji oraz wspólnemu dojściu do mechanizmów integracyjnych, które mogą być...
 • Miasto
  Do końca 2023 r. można złożyć deklarację i skorzystać ze środków programu "Ciepłe Mieszkanie II" na wymianę ogrzewania.
 • Plakat z informacją o punktach pomocy w Toruniu na przystanku MZK
  Miasto
  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu, we współpracy z instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi, realizuje Plan pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym.
 • Drogi, Miasto
  Gmina Miasta Toruń otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania pn. „Promowanie strategii niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w Toruniu”.
 • Na zdjęciu: osoba na wózku jedzie chodnikiem, wokół spacerują ludzie
  Miasto
  W latach 2024-2028 Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie będzie kontynuować pomoc dla osób z niepełnosprawnościami. Toruńskie programy wsparcia ruszają już od stycznia 2024 r.
 • Wydłużający się czas dostawy elementów małej architektury i warunki pogodowe przyczyniły się do przesunięcia terminu realizacji zadania pn. „Renowacja tarasu widokowego na Bulwarze Filadelfijskim. Zgodnie z aneksem do umowy zadanie zostanie zakończone do 15 grudnia 2023 r.
 • Toruńska kompozytorka Magdalena Cynk obchodzi 35-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji 3 grudnia 2023 r. w Sali Wielkiej Dworu Artusa odbył się jej jubileuszowy koncert.
 • Podczas Gali Jubileuszowej z okazji 100. rocznicy powstania Książnicy Kopernikańskiej wręczono medale, nagrody i wyróżnienia. - Wszyscy doceniamy w Toruniu naukowy, ale i także kulturotwórczy profil Książnicy oraz nieprzerwaną wierność dziedzictwu kopernikańskiemu – widoczną nie tylko w oficjalnej nazwie biblioteki - mówił prezydent Michał Zaleski.
 • Dobre informacje przyszły prosto z Australii. Arkadiusz Szymański, zawodnik TSŻ-u Schoenberger Toruń, w sobotę (2 grudnia 2023 r.) został Indywidualnym Mistrzem Świata.
 • Około 2000 uczestników wzięło udział w 21. edycji Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów w Toruniu. Tradycyjnie, wydarzenie odbyło się w pierwszą niedzielę grudnia.
 • 3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. - Pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom oraz tym, którzy swoimi codziennymi działaniami wspierają osoby z niepełnosprawnościami. Jesteście ważną częścią toruńskiej społeczności - mówi Prezydent...
 • 2 grudnia 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia. Najważniejszym prezentem dla placówki było nadanie jej imienia Marii Kownackiej.
 • Na początku grudnia w 16 miastach Polski, w tym w Toruniu, odbędzie się wydarzenie pn. Narodowy Dzień Tenisa Stołowego.