O0661 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

O0661

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie
Numer projektu: 
O0661
Tytuł projektu: 
Bezpieczny Przedszkolak - rozbudowa parkingu przy Przedszkolu Miejskim nr 17
Lokalizacja: 
Parking u zbiegu ulic Gagarina i Sienkiewicza, przy Przedszkolu Miejskim nr 17
Opis projektu: 
Projekt zakłada rozbudowę parkingu oraz przygotowanie nowej organizacji ruchu na terenie przy Przedszkolu Miejskim nr 17 oraz punktach usługowych (piekarnia, restauracja Widelec itp.) oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Celem projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu w tym rejonie, w szczególności osobom z małymi dziećmi, które uczęszczają do rozbudowanego przedszkola (liczba miejsc w PM nr 17 w ostatnim roku podwoiła się jest 225 dzieci oraz pracownicy). Realizacja projektu zapewni dostateczną liczbę miejsc osobom korzystającym z punktów usługowych oraz rodzicom i opiekunom przywożącym dzieci do przedszkola. Ponadto planowane jest dodanie oświetlenia i nowych nasadzeń (krzewy i drzewa) przy jednoczesnym założeniu, że prace nie spowodują uszczerbku na istniejącym drzewostanie).
Budżet na rok: 
2021

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.