O0667 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O0667

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie
Numer projektu: 
O0667
Tytuł projektu: 
Kamienica Inicjatyw - wyposażenie przestrzeni dla mieszkańców
Lokalizacja: 
Kopernika 22 (lub inne miejsce realizacji projektu Kamienica Inicjatyw na toruńskiej starówce)
Opis projektu: 
Kamienica Inicjatyw to budynek, który tętni życiem dzięki rodzinom, dzieciom, młodzieży, seniorom i wielu kreatywnym inicjatywom. Jako Centrum Aktywności Lokalnej prowadzimy działania dla wszystkich mieszkańców Torunia. Część projektów dedykujemy seniorom i rodzinom wielodzietnym. Każdego roku Kamienica Inicjatyw odwiedzana jest przez setki mieszkańców Torunia. W 2020 roku budynek Kamienicy Inicjatyw przechodzi generalny remont realizowany przez Gminę Miasta Toruń. W 2021 roku planowany jest powrót do działań na ul. Kopernika 22 (tymczasowo projekt realizowany jest na ul. Podmurnej 95). Dużą potrzebą Kamienicy Inicjatyw jest wyposażenie przestrzeni wykorzystywanych przez mieszkańców Torunia. Potrzebujemy mebli m.in. kanap, szafek, stołów czy krzeseł oraz akcesoriów i ozdób. Chcemy również przygotować i wyposażyć salkę dla dzieci i rodzin. Obecne wyposażenie zostało wykonane własnym sumptem, otrzymane albo pożyczone. Duża część wyposażenia po latach użytkowania jest już wysłużona i nie spełnia swojej roli. Pragniemy, aby przestrzeń, z której korzystają mieszkańcy była jak najpiękniejsza i funkcjonalna.
Budżet na rok: 
2021
Wycena wstępna UMT: 
20000 zł

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Miasto
  28 listopada 2023 r. przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkali się na XVIII Toruńskim Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie odbyło się w hotelu Filmar.
 • Wyjątkowy koncert na zakończenie Roku Kopernikańskiego
  Kultura, Miasto
  10 grudnia 2023 r. w Arenie Toruń odbędzie się koncert "Muzyka i kosmos". To finał toruńskiego Roku Kopernikańskiego
 • Na zdjęciu: iluminacja świąteczna zawieszona nad ulicą Szeroką
  Miasto
  W zespole staromiejskim pojawiły się już pierwsze elementy iluminacji świątecznej. 29 listopada 2023 r. montowane będą ozdoby na kolejnych obiektach i ulicach.
 • Wielka Toruńska Świąteczna Ślizgawka - plakat
  Miasto, Sport
  Konkursy, zabawy i choinki – zapraszamy do udziału w Wielkiej Toruńskiej Świątecznej Ślizgawce "Christmas on Ice". Widzimy się na Tor-Torze także z Mikołajem Kopernikiem 14 grudnia 2023 r.
 • Plakat festiwalu Sztuka Natury 2023
  Eko, Miasto
  Po raz szesnasty za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” Toruń staje się stolicą sztuki wyczarowanej przez naturę.
 • W zespole staromiejskim pojawiły się już pierwsze elementy iluminacji świątecznej. 29 listopada 2023 r. montowane będą ozdoby na kolejnych obiektach i ulicach.
 • Firma Multiconsult Polska opracowała Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia – SUMP dla MOFT do roku 2030 (z perspektywą do roku 2040). W dokumencie zaproponowano 4 scenariusze rozwoju i 3 cele strategiczne. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) dla Torunia i czterech podtoruńskich powiatów –...
 • Posiedzenie Komisji Związku Miast Nowej Hanzy odbyło się 25 listopada 2023 r. w Gdańsku. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Torunia, który był gospodarzem 43. Międzynarodowego Zjazdu Miast Nowej Hanzy w czerwcu 2023 r.
 • Pracodawcy rozważający zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na pomoc Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia w rekrutacji pracowników oraz wsparcie finansowe przeznaczone na rehabilitację zawodową ww. osób.
 • Elana Toruń jako beniaminek świetnie sobie radzi w trzeciej lidze rozgrywek polskiej piłki nożnej. Rundę jesienną zakończyła w sobotę 25 listopada 2023 r. na drugim miejscu, przed trzecim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz.
 • Po raz szesnasty za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” Toruń staje się stolicą sztuki wyczarowanej przez naturę.
 • 27 listopada 2023 r. zmarł pisarz i poeta Paweł Huelle - laureat Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego w 2005 roku.
 • Konkursy, zabawy i choinki – zapraszamy do udziału w Wielkiej Toruńskiej Świątecznej Ślizgawce "Christmas on Ice". Widzimy się na Tor-Torze także z Mikołajem Kopernikiem 14 grudnia 2023 r.