O0681 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

O0681

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie
Numer projektu: 
O0681
Tytuł projektu: 
„Przygoda” wraca do Torunia!
Lokalizacja: 
Toruń, rzeka Wisła - ul. Bulwar Filadelfijski. Dokładna lokalizacja zostanie wskazana po uzgodnieniach z Urzędem Miasta Torunia i PGW Wody Polskie.
Opis projektu: 
Remont i modernizacja legendarnej barki „Przygoda”, która wychowała pokolenia toruńskich wodniaków. Od lat 50. XX wieku jednostka ta służyła za magazyn sprzętu pływającego i tętniącą życiem bazę ludzi korzystających niegdyś rekreacyjnie z Wisły. „Przygoda”, zacumowana od lat w Porcie Drzewnym, została zapomniana i pełni dziś funkcje magazynowe. Projekt obejmuje niezbędny remont szkutniczy, odnowienie i modernizację zabudowy kadłuba, a także wyposażenie go w taras, pełniący rolę pływającej sceny. „Przygoda” po remoncie, zacumowana zostanie przy Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu i służyć będzie jako miejsce spotkań, a także przyjazna pływająca przystań dla żeglarzy i kajakarzy. Będzie też miejscem z którego odchodzić będą tradycyjne łodzie wiślane zabierające mieszkańców i turystów w rejsy po rzece. Główne pomieszczenie barki pełnić będzie rolę izby wiślanych tradycji Torunia. W ramach projektu planowanych jest 10 niebiletowanych koncertów z wykorzystaniem sceny na dachu „Przygody”. Dzięki temu jednostka ta przypomni się torunianom i wpisze ponownie w jego nadwiślański pejzaż.
Budżet na rok: 
2021

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: liczne grono osób stoi w sali sesyjnej
  Miasto
  Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Miasto
  10–11 września 2024 roku w CKK Jordanki odbędzie się Toruński Kongres Dialogu.
 • Parkingi Park&Ride są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38.
  Miasto, MZK
  Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.
 • Ruszyły prace wykończeniowe w powstającym budynku usługowo-biurowym przy ul. Szubińskiej 13 w Toruniu. Inwestor planuje oddać obiekt w ręce najemców w październiku 2024 roku. Do wynajęcia zostały ostatnie lokale dla biznesu.
 • Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
 • Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Uroczyste odsłonięcie herbu województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie 5. sesję Rady Miasta Torunia, która odbędzie się 18 lipca 2024 r.
 • Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
 • 18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.