O0682 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

O0682

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie
Numer projektu: 
O0682
Tytuł projektu: 
Na Batorego nowe boisko sportowe
Lokalizacja: 
Boisko pryz Zespole Szkół inżynierii Środowiska w Toruniu, ul. Batorego 43/49 nr działki 295/2
Opis projektu: 
Projekt przewiduje modernizację boiska do gry w piłkę nożną o wymiarach 60x30 (wykonanie podbudowy i nawierzchni syntetycznej), montaż bramek i piłkochwytów za bramkami (6m/30m). Dodatkowo projekt zakłada dokończenie bieżni lekkoatletycznej (trzytorowej, poliuretanowej). jest to kontynuacja inwestycji z roku 2015 i 2017 r. kiedy pieniądze z budżetu obywatelskiego pozwoliły na wykonanie m.in. bieżni lekkoatletycznej 120 m, boiska do koszykówki, skoczni w dal, przyrządów siłowni zewn. Zmodernizowany stadion przyczyni się do zaspokojenia potrzeb na aktywność fizyczną nie tylko mieszkańców prężnie rozwijającej się dzielnicy Jakubskie-Mokre gdzie powstają nowe inwestycje biznesowe, osiedla, sklepy. Boisko wpłynie również na rozwój uzdolnień sportowych młodzieży z Torunia i okolic, która uczęszcza do Zespołu Szkół inżynierii Środowiska, Liceum Ogólnokształcącego nr 7, Zespołu Edukacyjnego BLOK oraz pobliskiego przedszkola. Projekt, patrząc na wzrastającą popularność i potrzebę aktywności fizycznej bardzo uatrakcyjni tę okolicę, gdzie będzie można korzystać z ruchu w pięknie otoczonym zielenią kompleksie sportowym.
Budżet na rok: 
2021
Wycena wstępna UMT: 
950000 zł

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Na zdjęciu: ruda panda mała
  Eko, Miasto
  Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Miasto
  10–11 września 2024 roku w CKK Jordanki odbędzie się Toruński Kongres Dialogu.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.