O0688 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O0688

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie
Numer projektu: 
O0688
Tytuł projektu: 
Pompuj i hulaj ile wlezie! Utworzenie pierwszego Pumptracku w lewobrzeżnej części Torunia.
Lokalizacja: 
Teren na lewobrzeżu, zgodnie z wynikiem konsultacji społecznych.
Opis projektu: 
Projekt polega na utworzeniu na lewobrzeżu otwartego ogólnodostępnego przez cały rok dla mieszkańców Torunia Pumptracka dla rowerów, hulajnóg, rolek/wrotek i deskorolek zbudowanego z dwóch sąsiadujących ze sobą torów w formie zamkniętych pętli zbudowanych z podłoża asfaltowego: mniejszego Mini Pump dla najmłodszych użytkowników rowerków biegowych, 3-kołowych hulajnóg oraz większego Flow Pump dedykowanego starszym dzieciom, młodzieży i dorosłym. Jazda na pumptracku polega na wykonaniu intuicyjnych i skoordynowanych ruchów - góra-dół czyli tzw, pompowaniu, dzięki któremu poruszanie się po torze może odbywać się bez pedałowania. Osiągnięcie tej umiejętności wiąże się z wyrabianiem refleksu i koordynacji ciała, równowagi i pewności siebie - umiejętności uniwersalnych, które przydadzą się każdemu także poza urozmaiconym bandami i muldami pumptrackiem. W ramach budowy torów planuje się stworzyć infrastrukturę towarzyszącą: drewniane kładki i pochylnie, mini rock-garden, ławki oraz stanowisko z narzędziami do naprawy roweru. Uzupełnieniem przedsięwzięcia będzie tablica "Nawyki profesjonalnego rajdera" promująca noszenie kasków i ochraniaczy wśród dzieci i młodzieży.
Budżet na rok: 
2021
Wycena wstępna UMT: 
500000 zł

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Miasto
  28 listopada 2023 r. przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkali się na XVIII Toruńskim Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie odbyło się w hotelu Filmar.
 • Wyjątkowy koncert na zakończenie Roku Kopernikańskiego
  Kultura, Miasto
  10 grudnia 2023 r. w Arenie Toruń odbędzie się koncert "Muzyka i kosmos". To finał toruńskiego Roku Kopernikańskiego
 • Na zdjęciu: iluminacja świąteczna zawieszona nad ulicą Szeroką
  Miasto
  W zespole staromiejskim pojawiły się już pierwsze elementy iluminacji świątecznej. 29 listopada 2023 r. montowane będą ozdoby na kolejnych obiektach i ulicach.
 • Wielka Toruńska Świąteczna Ślizgawka - plakat
  Miasto, Sport
  Konkursy, zabawy i choinki – zapraszamy do udziału w Wielkiej Toruńskiej Świątecznej Ślizgawce "Christmas on Ice". Widzimy się na Tor-Torze także z Mikołajem Kopernikiem 14 grudnia 2023 r.
 • Plakat festiwalu Sztuka Natury 2023
  Eko, Miasto
  Po raz szesnasty za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” Toruń staje się stolicą sztuki wyczarowanej przez naturę.
 • W zespole staromiejskim pojawiły się już pierwsze elementy iluminacji świątecznej. 29 listopada 2023 r. montowane będą ozdoby na kolejnych obiektach i ulicach.
 • Firma Multiconsult Polska opracowała Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia – SUMP dla MOFT do roku 2030 (z perspektywą do roku 2040). W dokumencie zaproponowano 4 scenariusze rozwoju i 3 cele strategiczne. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) dla Torunia i czterech podtoruńskich powiatów –...
 • Posiedzenie Komisji Związku Miast Nowej Hanzy odbyło się 25 listopada 2023 r. w Gdańsku. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Torunia, który był gospodarzem 43. Międzynarodowego Zjazdu Miast Nowej Hanzy w czerwcu 2023 r.
 • Pracodawcy rozważający zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na pomoc Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia w rekrutacji pracowników oraz wsparcie finansowe przeznaczone na rehabilitację zawodową ww. osób.
 • Elana Toruń jako beniaminek świetnie sobie radzi w trzeciej lidze rozgrywek polskiej piłki nożnej. Rundę jesienną zakończyła w sobotę 25 listopada 2023 r. na drugim miejscu, przed trzecim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz.
 • Po raz szesnasty za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” Toruń staje się stolicą sztuki wyczarowanej przez naturę.
 • 27 listopada 2023 r. zmarł pisarz i poeta Paweł Huelle - laureat Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego w 2005 roku.
 • Konkursy, zabawy i choinki – zapraszamy do udziału w Wielkiej Toruńskiej Świątecznej Ślizgawce "Christmas on Ice". Widzimy się na Tor-Torze także z Mikołajem Kopernikiem 14 grudnia 2023 r.