O0798 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O0798

Budżet obywatelski w Toruniu na rok 2022 - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie
Numer projektu: 
O0798
Tytuł projektu: 
Sztuka przemawiania - szkolenie dla młodych
Lokalizacja: 
Sala konferencyjna wyposażona w sprzet audiowizualny (projektor, nagłośnienie), internet bezprzewodowy, miejsca siedzące.; Na przykład sala audytoryjna zlokalizowana w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, ul. Gagarina 11, 87-100 Toruń
Opis projektu: 
Celem jest rozpowszechnienie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu przemawiania publicznego i polepszenie kultury wypowiedzi. Kursanci ukończą zajęcia ze swobodą w stosowaniu technik persfazji i organizacji treści komunikatu. Młodzi skupią się też na społecznym wywieraniu wpływu, komunikatach niewerbalnych, postawach mowy ciała i ekspresji emocjonalnej. Rozwijanie wspomnianych kompetencji przyczyni się do podniesienia poziomu debaty publicznej wśród młodzieży oraz dobrze wpłynie na kulturę dialogu. Projekt jest adresowany do osób w wieku od 15 do 26 r.ż., mających status ucznia lub studenta. Według badania przeprowadzonego przez Uniwersytet Stanforda, aż 86% ludzi przyznaje się do odczuwania dyskomfortu przed wystąpieniem publicznym. Ponadto, szkoły nie oferują zajęć, na których młode ososby mogłyby budować swoją charyzmę i pewność w wystąpieniach. Tym samym jest to niezbędna umiejętność na drodze kariery każdej osoby. Wśród nas, młodych jest wiele osób z szeroką wiedzą i doświadczeniami, których obawa przed przemawianiem zamyka wiele możliwości zawodowych i uniemożliwoia dzielenie się wiedzą.
Budżet na rok: 
2022
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Końcowa weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Uzasadnienie / Uwagi: 

Zakres: cykl szkoleń dla młodzieży z zakresu wystąpień publicznych i kultury wypowiedzi. Zakres ograniczony: 2 grupy po 15 osób, 12 spotkań szkoleniowych po 3 godziny każde.

Wycena wstępna UMT: 
34000 zł

 

UWAGA!
Jeżeli zapoznałeś się z propozycjami projektów do budżetu obywatelskiego na rok 2022 i chcesz zgłosić swoje uwagi lub opinie na temat któregoś z wniosków, możesz:

 • wysłać mail na adres: bo@um.torun.pl

 • napiasać pismo i przynieść je do urzędu lub wysłać pocztą na adres:
  Urząd Miasta Torunia
  Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji
  ul. Wały gen. Sikorskiego 8
  87-100 Toruń

Pamiętaj, żeby w korespondencji do urzędu wskazać, o jaki projekt chodzi (najlepiej podać jego numer i tytuł).

Podaj także dane kontaktowe do siebie - być może będziemy musieli się z Tobą skontaktować, by uzyskać więcej informacji i omówić Twoje uwagi.

  


Uwagi i opinie zbieramy do 28 lipca 2021 r.


>>> Wróć do listy projektów

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.