O0892 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

O0892

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie
Numer projektu: 
O0892
Tytuł projektu: 
Przyjazne i Zielone Lewobrzeże. Wydma Rudacka - ekologiczne miejsce relaksu.
Lokalizacja: 
Obszar między ulicami Strzałową, Podgórską, Starą Droga i osiedlem Sosnowy Las.
Opis projektu: 
Chcemy stworzyć Przestrzeń Relaksu i Rekreacji na "Wydmie Rudackiej" (między ulicami Okólna, Strzałowa i Podgórska), nienaruszając jej unikalnego, dzikiego charakteru. Chcemy aby Lewobrzeże rozwijało się, zapewniając mieszkańcom naturalne, zielone miejsca dla pikników rodzinnych, spacerów z psem i odkrywania przez dzieci przyrody. Co zrobimy? Gruntownie uprzątniemy cały teren ze wszystkich odpadów (też bardzo dużych), zamontujemy kilka ławek, drewnianych leżaków i hamaków w malowniczych punktach, stworzymy leśny, ekologiczny plac zabaw i miejsce piknikowe, "żłobek na choinki" gdzie będzie można wsadzać drzewka po Bożym Narodzeniu i naturalny tor do zjeżdżania na sankach; utwardzimy naturalnym tworzywem jedną ścieżkę od starej Drogi dla wózków, zamontujemy stojaki na rowery, tablice edukacyjne o lokalnej przyrodzie i kosze na śmieci przy strzałowej, Okólnej i Starej Drodze, nasadzimy lokalne gatunki roślin typowe dla środowisk wydmowych aby chronić wydmę i zwiększyć bioróżnorodność, stworzymy naturalne wejścia na istniejące ścieżki. Cała infrastruktura będzie miała ekologiczny naturalny design.
Budżet na rok: 
2023
Wycena wstępna UMT: 
1200000 zł

GŁOSOWANIE:

 • od 24 września 2022, godz. 00:01
 • do 3 października 2022, godz. 23:59

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Na zdjęciu: nowy budynek Książnicy w stanie surowym
  Kultura, Miasto
  W drugim kwartale 2025 roku pierwsi czytelnicy odwiedzą nowe wnętrza Książnicy Kopernikańskiej. Nowoczesny wielofunkcyjny budynek powstaje przy ul. Słowackiego w miejscu dawnej czytelni.
 • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
  Miasto
  JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn i chłopiec stoją na ściance
  Miasto, Sport
  W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Toruńska Akademia Tenisowa przez ostatnie 5 miesięcy przy wsparciu Gminy Miasta Toruń aktywnie realizowała swoje cele i pomagała rozwijać swoje tenisowe skrzydła.
 • Ponad 100 tys. odsłon nowej kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Na półmetku projektu promującego toruński znak jakości w mediach społecznościowych udało się wygenerować organiczne zasięgi przekładające się na ponad 50 tys. unikalnych użytkowników, do których dotarły treści kampanii.