O0917 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O0917

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie
Numer projektu: 
O0917
Tytuł projektu: 
Świadomy rodzic - wokół potrzeb i wartości.
Lokalizacja: 
Lewobrzeże, proponowana lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 14 w Toruniu.
Opis projektu: 
Projekt zakłada realizację w formie teoretyczno-praktycznej spotkań dla rodziców zamieszkujących na terenie miasta Torunia. Realizowany będzie w części lewobrzeżnej, w ostatnich latach intensywnie rozwijającej się (nowe osiedla, budowa nowej szkoły z oddziałami przedszkolnymi). Jego głównym zadaniem jest zwiększenie Państwa świadomości i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka z perspektywy rodzica, ale też dziecka osoby w wieku senioralnym. Szeroka tematyka poszczególnych spotkań pozwala na to, by każdy mógł dowiedzieć się więcej z obszaru, który aktualnie go interesuje: - rozwój niemowląt, wyzwania związane z karmieniem i rozszerzaniem diety, - rozwój mowy małego dziecka, - rozwój społeczno-emocjonalny i komunikacja z przedszkolakiem, dzieckiem starszym, - wzajemne potrzeby, emocje i oczekiwania względem dziecka, - nowoczesne technologie, funkcjonowanie w świecie pełnym intensywnych bodźców, - uzależnienia wśród dzieci, - trudności szkolne i dziecko nieprzeciętne, w tym szczególnie zdolne, - rodzice rodziców, czyli wyzwania i zmiany wieku senioralnego wpływające na relacje rodzinne. Większa świadomość to zmiany na lepsze w naszych relacjach.
Budżet na rok: 
2024
Wycena wstępna UMT: 
20000 zł

GŁOSOWANIE:

 • od 23 września 2023, godz. 00:01
 • do 2 października 2023, godz. 23:59

Zapoznaleś sie już z projektami?

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.