P0155 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

P0155

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Podgórz
Numer projektu: 
P0155
Tytuł projektu: 
Rewitalizacja terenu miejskiego tzw."Górki" przy Poznańskiej 95
Lokalizacja: 
ul. Poznańska 95, 87-100 Toruń
Opis projektu: 
Głównym założeniem tego projektu jest budowa zadaszonej i zamykanej wiaty na śmietniki miejskie. Budowa wiaty umożliwi przyszłościowo segregację odpadów w sposób zgodny z wytycznymi unijnymi. Kontrola segregacji w znacznym stopniu poprawi się gdyż do pojemników będą mieli dostęp uprawnieni do tego mieszkańcy. Znacząco zyska estetykę otoczenia. Wiata docelowo ułatwi obsługę przez MPO, jak i zabezpieczy pojemniki przed uszkodzeniem. Kolejna rzecz to renowacja murka wraz z przystosowaniem go do użytku osób oczekujących na autobus m.in. poprzez montaż paneli drewnianych. Prawdę powiedziawszy murek można by zdemontować i postawić na nowo, gdyż jest on zrobiony z dostępnych materiałów - bloczka betonowego. Wydaje mi się, że podjęcie się realizacji tego projektu spełniłoby potrzeby estetyczne i praktyczne mieszkańców Podgórza. Nadmienię, że miejsce to potocznie zwane "Murek" i/lub "Górka" są znane od wielu lat Podgórzankom i Podgórzaninom. Ostatnim etapem jest dostosowanie i zagospodarowanie terenu zielonego poprzez np. nasadzenie kwiatów i roślin, nowy trawnik, pozbycie się zbędnej roślinności itp.
Budżet na rok: 
2021
Wycena wstępna UMT: 
15000 zł

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.