P0155 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

P0155

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Podgórz
Numer projektu: 
P0155
Tytuł projektu: 
Rewitalizacja terenu miejskiego tzw."Górki" przy Poznańskiej 95
Lokalizacja: 
ul. Poznańska 95, 87-100 Toruń
Opis projektu: 
Głównym założeniem tego projektu jest budowa zadaszonej i zamykanej wiaty na śmietniki miejskie. Budowa wiaty umożliwi przyszłościowo segregację odpadów w sposób zgodny z wytycznymi unijnymi. Kontrola segregacji w znacznym stopniu poprawi się gdyż do pojemników będą mieli dostęp uprawnieni do tego mieszkańcy. Znacząco zyska estetykę otoczenia. Wiata docelowo ułatwi obsługę przez MPO, jak i zabezpieczy pojemniki przed uszkodzeniem. Kolejna rzecz to renowacja murka wraz z przystosowaniem go do użytku osób oczekujących na autobus m.in. poprzez montaż paneli drewnianych. Prawdę powiedziawszy murek można by zdemontować i postawić na nowo, gdyż jest on zrobiony z dostępnych materiałów - bloczka betonowego. Wydaje mi się, że podjęcie się realizacji tego projektu spełniłoby potrzeby estetyczne i praktyczne mieszkańców Podgórza. Nadmienię, że miejsce to potocznie zwane "Murek" i/lub "Górka" są znane od wielu lat Podgórzankom i Podgórzaninom. Ostatnim etapem jest dostosowanie i zagospodarowanie terenu zielonego poprzez np. nasadzenie kwiatów i roślin, nowy trawnik, pozbycie się zbędnej roślinności itp.
Budżet na rok: 
2021
Wycena wstępna UMT: 
15000 zł

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Na zdjęciu: ruda panda mała
  Eko, Miasto
  Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Miasto
  10–11 września 2024 roku w CKK Jordanki odbędzie się Toruński Kongres Dialogu.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • DroneTech 2024 - plakat
  Biznes, Miasto
  O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.