P0208 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

P0208

Rodzaj zadania: 
Podgórz
Numer projektu: 
P0208
Tytuł projektu: 
Wreszcie ciszej na Galona – wymiana nawierzchni na dziedzińcu bloku przy ul. Galona na nieemitującą hałasu kostkę betonową z mikrofazą.
Lokalizacja: 
Ul. Galona 2 do 6, działka o nr geodezyjnym 632 obr. 70, Toruń.
Opis projektu: 
Celem zadania jest WYCISZENIE DZIEDZIŃCA i tym samym WPROWADZENIE PRZYJAZNEJ ATMOSFERY DO ŻYCIA mieszkańców bloku przy ul. Galona. Nawierzchnia dziedzińca zbudowana jest z kostki betonowej o nieregularnych kształcie i szeroką fazą, co powoduje emisję hałasu, często trudnego do wytrzymania dla mieszkańców posiadających okna od strony dziedzińca. Na uwagę zasługuje fakt, że część mieszkań ma taki rozkład, że wszystkie okna wychodzą na dziedziniec co przy dużej emisji hałasu bardzo utrudnia życie. Szczególne nasilenie hałasu powstaje podczas wyścigów dzieci na hulajnogach. Wtedy nawet przy zamkniętych oknach trudno jest normalnie funkcjonować mieszkańcom. Architektura budynku powoduje, że część mieszkań jest bardziej narażona na hałasy. Np. na parterach i 1 piętrach oraz mieszkania zlokalizowane w uskokach ścian budynku. Poniżej jak może zmienić się życie na Galona po zrealizowaniu zadania. Będziemy ciszej słyszeć: hulajnogi, torby i plecaki na kółkach, stukot obcasów. Służbom miejskim łatwiej będzie odśnieżyć dziedziniec.
Budżet na rok: 
2024

GŁOSOWANIE:

  • od 23 września 2023, godz. 00:01
  • do 2 października 2023, godz. 23:59

Zapoznaleś sie już z projektami?

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.