RU0070 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

RU0070

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Rudak
Numer projektu: 
RU0070
Tytuł projektu: 
Poprawa bezpieczeństwa ludzi i zwierząt na ul. Stara Droga i Podgórska
Lokalizacja: 
ul. Stara Droga ( odcinek od ul. Podgórskiej do ul. Pana Tadeusza) oraz ul. Podgórska koło przystanków autobusowych na skrzyżowaniu ul. Podgórskiej i Stara Droga
Opis projektu: 
Projekt polega na montażu 2 szykan spowalniających ruch samochodowy na ul. Stara Droga (odcinek od ul. Podgórskiej do ul. Pana Tadeusza) oraz 2 progów zwalniających lub szykan lub lokalnym zwężeniu drogi na ul. podgórskiej koło przystanków autobusowych na krzyżowaniu ul. Podgórskiej i Stara Droga. W ramach projektu konieczne będzie opracowanie projektu oraz montażu elementów służących uspokojeniu ruchu. Wg obserwacji wielu mieszkańców Rudaka przedmiotowe odcinki dróg stały się bardziej niebezpieczne dla ruchu pieszo rowerowego po ułożeniu nawierzchni z kostki na ul. Stara Droga. Mimo zaprojektowanych i wybudowanych progów zwalniających oraz oznakowania "Strefa zamieszkania" D-40 pojazdy mechaniczne często poruszają się na tym odcinku z prędkością przekraczającą dopuszczalną prędkość, co powoduje duże zagrożenie wypadkiem drogowym dla innych użytkowników ruchu drogowego i mieszkańcy ulicy. Stara Droga po wybudowaniu nowych osiedli mieszkaniowych stała się trasą spacerową i miejscem wypoczynku dla mieszkańców, dlatego ruch pojazdów mechanicznych stał się realnym zagrożeniem.
Budżet na rok: 
2021

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Na zdjęciu: ruda panda mała
  Eko, Miasto
  Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Miasto
  10–11 września 2024 roku w CKK Jordanki odbędzie się Toruński Kongres Dialogu.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.