RU0070 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

RU0070

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Rudak
Numer projektu: 
RU0070
Tytuł projektu: 
Poprawa bezpieczeństwa ludzi i zwierząt na ul. Stara Droga i Podgórska
Lokalizacja: 
ul. Stara Droga ( odcinek od ul. Podgórskiej do ul. Pana Tadeusza) oraz ul. Podgórska koło przystanków autobusowych na skrzyżowaniu ul. Podgórskiej i Stara Droga
Opis projektu: 
Projekt polega na montażu 2 szykan spowalniających ruch samochodowy na ul. Stara Droga (odcinek od ul. Podgórskiej do ul. Pana Tadeusza) oraz 2 progów zwalniających lub szykan lub lokalnym zwężeniu drogi na ul. podgórskiej koło przystanków autobusowych na krzyżowaniu ul. Podgórskiej i Stara Droga. W ramach projektu konieczne będzie opracowanie projektu oraz montażu elementów służących uspokojeniu ruchu. Wg obserwacji wielu mieszkańców Rudaka przedmiotowe odcinki dróg stały się bardziej niebezpieczne dla ruchu pieszo rowerowego po ułożeniu nawierzchni z kostki na ul. Stara Droga. Mimo zaprojektowanych i wybudowanych progów zwalniających oraz oznakowania "Strefa zamieszkania" D-40 pojazdy mechaniczne często poruszają się na tym odcinku z prędkością przekraczającą dopuszczalną prędkość, co powoduje duże zagrożenie wypadkiem drogowym dla innych użytkowników ruchu drogowego i mieszkańcy ulicy. Stara Droga po wybudowaniu nowych osiedli mieszkaniowych stała się trasą spacerową i miejscem wypoczynku dla mieszkańców, dlatego ruch pojazdów mechanicznych stał się realnym zagrożeniem.
Budżet na rok: 
2021

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.