SM0406 | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

SM0406

Rodzaj zadania: 
Staromiejskie(SM)
Numer projektu: 
SM0406
Tytuł projektu: 
Remont Wędki po zalaniu
Lokalizacja: 
Toruń, ul. Jęczmienna 10, budynek po byłej szkole odzieżowej
Opis projektu: 
W sierpniu 2017r. Wędka została dwukrotnie zalana podczas nawałnic. Do pomieszczeń piwniczych, gdzie mamy naszą placówkę wsparcia dziennego wdarła się woda z kanalizacji ściekowej. Chcemy przywrócić do stanu pierwotnego nasze pomieszczenia i zacząć działać w pełni naszych możliwości. Nie czekamy i nie siedzimy lamentując. Działamy i dzięki wsparciu Miasta Torunia udało się wyremontować jedno z pomieszczeń - Cichy Pokój do nauki dla dzieci oraz zlikwidować przyczynę wdarcia się wody do piwnicy. Zdobyliśmy też jako jedna ze 130 placówek tego typu w kraju grant na częściowy remont kuchni i łazienek. Wciąż brakuje nam na remont reszty pomieszczeń oraz co najważniejsze na zakup zniszczonego sprzętu do animacji czasu wolnego dla naszych podopiecznych oraz dzieci z podwórek, na które wychodzimy z naszymi streetworkerami. Jesteśmy wiarygodnym partnerem i dobrym miejscem dla dzieci z Torunia, bo corocznie dostajemy nagrody i wyróżnienia za swoją działalność: 2013- Nagroda Marszałka STALOWY ANIOŁ, 2015- Nagroda Toruński ANIOŁ, 2016- Nagroda RODZYNKI Z POZARZĄDÓWKI, wyróżnienie Prezydenta, nagroda Wolontariat w akcji, nagroda Prezydenta oraz Marszałka, 2017- Kryształowe Serce.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.