ST0090 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

ST0090

Rodzaj zadania: 
Stawki(ST)
Numer projektu: 
ST0090
Tytuł projektu: 
Huśtawka dla dwojga i zjazd linowy - doposażenie placu zabaw przy ul. Nenufarów
Lokalizacja: 
Działka 739 w obrębie 74 znajdująca się pomiędzy ulicami Szuwarów i Nenufarów
Opis projektu: 
Plac zabaw przy ul. Nenufarów jest inwestycją finansowaną z pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego miasta na rok 2014. Miejsce to służy okolicznym mieszkańcom do spędzania wolnego czasu i zabaw z dziećmi, niestety bywa, że jest ono przepełnione a istniejąca ilość urządzeń dla dzieci jest niewystarczająca. W ramach proponowanego projektu plac zabaw zostanie rozbudowany (w kierunku zachodnim, ok. 150m2 oraz w kierunku południowym) i doposażony tak, aby ilość urządzeń spełniała oczekiwania i wymagania stale rozwijającego się osiedla. Rozszerzony teren będzie wyposażony w bezpieczne podłoże łatwe do utrzymania czystości (obecnie istniejący piasek na całym terenie placu zabaw nie był nigdy). Dostawione zostaną urządzenia: huśtawka dla dwójki dzieci (np. Expression Swing, koszt 1718$ na stronie producenta), huśtawka dla rodzica i dziecka (np. Expression Swing, koszt 1309$ na stronie producenta), stół do tenisa stołowego oraz dodatkowe ławki ze stolikami po zachodniej stronie placu, natomiast na niewielkim rozbudowanym obszarze po stronie południowej powstanie zjazd linowy (tyrolka). Przykładowe rozmieszczenie nowych urządzeń przedstawia załączona mapka.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: liczne grono osób stoi w sali sesyjnej
  Miasto
  Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Miasto
  10–11 września 2024 roku w CKK Jordanki odbędzie się Toruński Kongres Dialogu.
 • Parkingi Park&Ride są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38.
  Miasto, MZK
  Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.
 • Ruszyły prace wykończeniowe w powstającym budynku usługowo-biurowym przy ul. Szubińskiej 13 w Toruniu. Inwestor planuje oddać obiekt w ręce najemców w październiku 2024 roku. Do wynajęcia zostały ostatnie lokale dla biznesu.
 • Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
 • Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Uroczyste odsłonięcie herbu województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie 5. sesję Rady Miasta Torunia, która odbędzie się 18 lipca 2024 r.
 • Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
 • 18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.