W0467 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

W0467

Rodzaj zadania: 
Wrzosy
Numer projektu: 
W0467
Tytuł projektu: 
Skatepark dla dzieciaków z Wrzosów I, II i osiedla Jar - Rozbudowa.
Lokalizacja: 
Ul. Ugory 3, działka 749/1.
Opis projektu: 
Skatepark dla dzieciaków z Wrzosów I, II i osiedla Jar - Rozbudowa Ogromna popularność istniejącego mini skateparku pokazuje, że obiekt jest potrzebny, a jego rozbudowa umożliwi zabawę większej ilości dzieci z okolicy. Dla dzieciaków w wieku 7-17 lat, poza boiskami brak jest na Wrzosach ogólnodostępnych miejsc aktywności, a ścieżki rowerowe nie są zbyt atrakcyjne do jazdy na hulajnogach, rolkach, bmx-ach, czy deskorolkach. Mnóstwo dzieci fascynuje się skatingiem i jest to sport bardzo aktywny i uspołeczniający. Rozbudowa uszczęśliwiłaby dzieciaki z tej części Torunia. Już teraz jest miejscem gdzie nasze pociechy spędzają razem czas, realizują pasje, i mają świetne miejsce do aktywnego pożytkowania wolnego czasu. Lokalizacja skateparku jest dogodna dla dzieci z dużej części północnego Torunia, więc większy obiekt z nowymi urządzeniami będzie w stanie pomieścić więcej chętnych do zabawy. Skatepark w tym miejscu przyczynia się nie tylko urozmaiceniu życia dzieci z tej części miasta, ale też łączy i umacnia społeczności Wrzosów I, II oraz osiedla Jar Uszczęśliwimy nasze dzieciaki Skateparkiem z prawdziwego zdarzenia!
Budżet na rok: 
2023
Wstępna weryfikacja: 
Odrzucone
Końcowa weryfikacja: 
Odrzucone
Uzasadnienie / Uwagi: 

Trwa procedura zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Wszelkiego rodzaju działania związane z jego wykorzystaniem będą mogły być prowadzone po zaakceptowaniu zmiany mpzp przez Radę Miasta Torunia. Przewidziana prawem procedura uchwalania planu nie może być zastępowana innymi rozwiązaniami.

Użyta w tytule lub opisie projektu nazwa Jar / Osiedle Jar jest zwyczajową nazwą obszaru, na którym zlokalizowane jest proponowane działanie. Obecnie trwa procedura nadania temu obszarowi urzędowej nazwy części miasta w brzmieniu Osiedle Niepodległości.

GŁOSOWANIE:

 • od 24 września 2022, godz. 00:01
 • do 3 października 2022, godz. 23:59

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.