W0477 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

W0477

Rodzaj zadania: 
Wrzosy
Numer projektu: 
W0477
Tytuł projektu: 
Budowa przejścia (chodniki i zjazdy) od przedszkola PM18 do stawu Kapitana.
Lokalizacja: 
Na styku działek Przedszkola Miejskiego nr 18, ul. Grasera 3 (obręb 30, działka 178), parkingu Parafii Świętego Apostoła, ul. Grasera 5 (obręb 30, działka 180) oraz terenu miejskiego przy stawie Kapitana (obręb 30, działka 182)..
Opis projektu: 
Budowa brakującego chodnika wraz ze zjazdem dla wózków przy przedszkolu na miejscu dzikich przejść, z których korzysta wielu mieszkańców poruszających się z dziećmi pieszo. Po wybudowaniu parkingu przy parafii teren ten został tak rozjeżdżony przez koparki, że przejazd wózkiem tym piaszczystym terenem jest niemożliwy w dni deszczowe, a utrudniony w dni suche. Chodniki powinny łączyć chodnik Przedszkola Miejskiego nr 18 z parkingiem przy Parafii Świętego Andrzeja Apostoła, a następnie przy schodach parkingu powinien zostać zbudowany zjazd dla wózków i cała ścieżka razem powinna płynnie połączyć się ze ścieżkami przy stawie Kapitana. Ścieżka pomiędzy placem zabaw a płotem przedszkola powinna zostać wybudowana pomiędzy rosnącymi tam drzewami. W ramach projektu powinno się nasadzić rośliny na miejscu dawnego dzikiego przejścia, które teraz jest piaszczystym osuwiskiem tak, by powstrzymać dalszą degradację gruntu. Cały realizowany projekt
Budżet na rok: 
2023
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Końcowa weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Uzasadnienie / Uwagi: 

Zakres: wykonanie chodnika łączącego Przedszkole Miejskie nr 18 z parkingiem parafialnym  oraz chodnika od parkingu do ścieżki przy Stawie Kapitana, nawierzchnia żwirowo-gliniasta.

Wycena wstępna UMT: 
30000 zł

GŁOSOWANIE:

 • od 24 września 2022, godz. 00:01
 • do 3 października 2022, godz. 23:59

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: prace przy ul. Małachowskiego
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 30 stycznia 2023 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego na Szosie Chełmińskiej w rejonie ul. Małachowskiego.
 • Grafika przedstawia schemat komunikacji miejskiej w al. Solidarności
  Miasto, MZK
  Kilkanaście linii autobusowych i tramwajowych będzie miało przystanki na węźle przesiadkowym na al. Solidarności. Ponowne uruchomienie ważnego punktu przesiadkowego na komunikacyjnej mapie Torunia już w sobotę 28 stycznia 2023 r.
 • Osoba w pomarańczowej kamizelce myjącą ściane pomazaną graffiti
  Miasto
  Rada Miasta przyjęła plan potrzeb w zakresie wykonywania prac społecznie użytecznych rok 2023. Przewiduje on interwencyjne zatrudnienie 186 osób bezrobotnych korzystających z pomocy socjalnej.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Rada Miasta Torunia zmieniła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy miastu partnerskiemu Łuck w Ukrainie. Zwiększono limit wartości pomocy finansowej do 400 tys. zł.
 • Logo konsultacji społecznych
  Miasto
  Plan konsultacji społecznych na rok 2023 został zaakceptowany przez radnych podczas 50. sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 stycznia 2023 r.
 • Miasto
  W niedzielę 29 stycznia 2023 r. w Toruniu odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Realizowany jest w ramach projektu "Mikołaj Kopernik z sercem", dofinansowanym ze środków Gminy Miasta Toruń.
 • Jubileusz 550. rocznicy urodzin i 480. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika stały się inspiracją dla Poczty Polskiej do wydania okolicznościowego znaczka z jego portretem.
 • Trwa dystrybucja węgla po preferencyjnej cenie. Wnioski, które upoważniają do nabycia surowca, przyjmowane są w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia, a węgiel sprzedawany jest przez spółkę TOREC.
 • Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Toruniu oraz Książnica Kopernikańska zapraszają na debatę poświęconą Mikołajowi Kopernikowi. W dyskusji, która odbędzie się w czwartek, 26 stycznia 2023 r.,
 • W sobotę 28 stycznia 2023 roku w Arenie Toruń odbędzie się V Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Lekkoatletyczny.
 • Toruń jest gospodarzem spotkania wszystkich sieci Partnerskiej Inicjatywy Miast. Wydarzenie odbywa się od 24 do 26 stycznia 2023 r.
 • Toruń w pigułce, najważniejsze informacje dotyczące miasta w jednym miejscu? Zachęcamy do korzystania z zaktualizowanej bezpłatnej aplikacji miejskiej na urządzenia przenośne.
 • Polski Cukier świętuje 20-lecie istnienia. 24 stycznia 2023 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbyła się uroczysta gala.
 • 23 stycznia 2023 r. na brzegu Wisły na terenie Portu Drzewnego został potwierdzony przypadek wystąpienia wirusa grypy ptaków podtypu H5N1 – poinformował Powiatowy Lekarz Weterynarii w Toruniu.