W0477 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

W0477

Rodzaj zadania: 
Wrzosy
Numer projektu: 
W0477
Tytuł projektu: 
Budowa przejścia (chodniki i zjazdy) od przedszkola PM18 do stawu Kapitana.
Lokalizacja: 
Na styku działek Przedszkola Miejskiego nr 18, ul. Grasera 3 (obręb 30, działka 178), parkingu Parafii Świętego Apostoła, ul. Grasera 5 (obręb 30, działka 180) oraz terenu miejskiego przy stawie Kapitana (obręb 30, działka 182)..
Opis projektu: 
Budowa brakującego chodnika wraz ze zjazdem dla wózków przy przedszkolu na miejscu dzikich przejść, z których korzysta wielu mieszkańców poruszających się z dziećmi pieszo. Po wybudowaniu parkingu przy parafii teren ten został tak rozjeżdżony przez koparki, że przejazd wózkiem tym piaszczystym terenem jest niemożliwy w dni deszczowe, a utrudniony w dni suche. Chodniki powinny łączyć chodnik Przedszkola Miejskiego nr 18 z parkingiem przy Parafii Świętego Andrzeja Apostoła, a następnie przy schodach parkingu powinien zostać zbudowany zjazd dla wózków i cała ścieżka razem powinna płynnie połączyć się ze ścieżkami przy stawie Kapitana. Ścieżka pomiędzy placem zabaw a płotem przedszkola powinna zostać wybudowana pomiędzy rosnącymi tam drzewami. W ramach projektu powinno się nasadzić rośliny na miejscu dawnego dzikiego przejścia, które teraz jest piaszczystym osuwiskiem tak, by powstrzymać dalszą degradację gruntu. Cały realizowany projekt
Budżet na rok: 
2023
Wycena wstępna UMT: 
30000 zł

GŁOSOWANIE:

 • od 24 września 2022, godz. 00:01
 • do 3 października 2022, godz. 23:59

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Sprawdź bezpieczeństwo swoich danych
  Miasto
  Chcesz wiedzieć, czy Twoje dane osobowe nie zostały gdzieś ujawnione? Możesz to sprawdzić w specjalnej wyszukiwarce.
 • Inwestycje, Miasto
  Przy ul. Dziewulskiego 41c w Toruniu trwa budowa basenu rehabilitacyjnego dla Zespołu Szkół nr 19, w którym uczą się dzieci z niepełnosprawnościami.
 • Dwór w Warszewicach, fot. Andrzej Goiński
  Miasto
  2 grudnia 2023 r. Oddział Miejski PTTK w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta i regionu do udziału w kolejnej wyprawie z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".
 • Kultura, Miasto
  Spotkanie podróżnicze, kreatywne warsztaty rodzinne oraz mikołajki - to dodatkowe wydarzenia, z których będzie można skorzystać w grudniu w toruńskim Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 9 grudnia 2023 r. zapraszamy do Centrum Innowacyjnej Edukacji na bezpłatne “Profilaktyczne Mikołajki”.
 • W rocznice śmierci śp. Wandy Szuman i śp. o. Władysława Wołoszyna ich groby na cmentarzu św. Jerzego odwiedził zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski.
 • Spotkanie podróżnicze, kreatywne warsztaty rodzinne oraz mikołajki - to dodatkowe wydarzenia, z których będzie można skorzystać w grudniu w toruńskim Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • W Toruniu 24-26 listopada 2023 r. rozegrano Puchar Polski w taekwondo. W hali „Spożywczak” rywalizowało ok. 500 zawodników – kadetów i juniorów z całego kraju. W uroczystym otwarciu turnieju udział wziął prezydent Michał Zaleski.
 • Rada Okręgu nr 10 wraz z Instytutem Filmowym Unisławskiego Towarzystwa Historycznego zaprasza na pokaz filmu Barbarka 1939.
 • 1 grudnia 2023 r. o godz. 20:00 w murach Kościoła p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu odbędzie się kolejna edycja koncertu Missa Pro Pace - czyli Mszy o Pokój.
 • 28 listopada 2023 r. przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkali się na XVIII Toruńskim Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie odbyło się w hotelu Filmar.
 • Toruński Camping Tramp zdobył II miejsce w konkursie na najlepszy camping w Polsce „Mister Camping 2023”. W konkursie uczestniczyły wszystkie campingi zrzeszone w Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu.
 • Podczas 61. Sesji Rady Miasta Torunia przyjęto rezolucję ws. podjęcia jak najszybszych działań zmierzających do zakończenia przebudowy Bulwaru Filadelfijskiego oraz zachowania historycznego dziedzictwa Torunia.  Rezolucję zgłosił Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Zgodnie z treścią przyjętego dokumentu Rada Miasta Torunia wezwała Prezydenta do...