Akcja "Zdrowie na tak" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Akcja "Zdrowie na tak"

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Na Rynku Nowomiejskim 31 maja 2023 r. o godz. 10:00 rozpocznie się akcja profilaktyczna „Zdrowie na tak” z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu.

Wydarzenie jest jednym z elementów szerszych działań realizowanych przez Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w zakresie przeciwdziałania paleniu tytoniu wśród mieszkańców Torunia oraz województwa kujawsko-pomorskiego. Celem akcji jest podkreślenie wagi wczesnej profilaktyki zespołu uzależnienia od nikotyny, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, uświadomienie wpływu używania tytoniu na zdrowie, w tym wystąpienia chorób odtytoniowych oraz zjawiska biernego palenia.

W ramach akcji 31 maja 2023 r. w godz. 10:00-16:00 działać będzie uliczny punkt konsultacyjny na Rynku Nowomiejskim, gdzie bezpłatnie będzie można skorzystać z następującej oferty:

 • specjalistycznych konsultacji dla osób chcących rzucić palenie prowadzonych przez specjalistów psychoterapii uzależnień,
 • pomiaru i diagnostyki ciśnienia krwi,
 • pomiaru stężenia tlenku węgla w płucach palaczy (aparatem Smoke Check),
 • promocji oferty w ramach konkursów dotacyjnych z zakresu profilaktyki uzależnień (tytoń, alkohol, narkotyki, uzależnienia behawioralne), w tym indywidualnej psychoterapii dla osób uzależnionych od nikotyny oraz systematycznych działań środowiskowych, informacyjno-edukacyjnych „Wolni od dymu tytoniowego w Województwie Kujawsko-Pomorskim”,  materiałów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Wydarzenie dofinansowane jest przez Gminę Miasta Toruń oraz Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pracownicy TPPU oraz przeszkoleni Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki będą także prowadzić rozmowy z zainteresowanymi osobami motywujące do rzucenia palenia tytoniu. Rozmowy połączone będą z kolportażem materiałów profilaktycznych na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz zdrowego stylu życia.
Od godziny 13:00 odbywać się będzie szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez TPPU oraz uczestników programu Młodzieżowych Liderów z udziałem zaproszonych uczniów toruńskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wydarzenie relacjonować będą lokalne oraz regionalne media (TVP Bydgoszcz, TV Toruń, Radio PIK).

Plan wydarzenia:

 • występ muzyczny,
 • przedstawienie teatralne ukazujące znany dylemat – używki czy zdrowie?
 • quiz wiedzy z udziałem publiczności,
 • wspólny taniec,
 • drużynowy rajd z nagrodami – do odwiedzenia stacje z ekscytującymi wyzwaniami!
Data: 
31.05.2023 10:00 — 16:00
Miejsce: 
Rynek Nowomiejski w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Impreza plenerowa
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kolejny protest rolników
  Drogi, Miasto
  Od 20 lutego 2024 r. od godzin porannych bardzo duże ograniczenia w dojeździe do i wyjeździe z Torunia na większości dróg - rozpoczyna się kolejny protest rolników.
 • Na zdjęciu: znak drogowy - rondo, w tle widać maszyny rolnicze
  20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi w otoczeniu kobiet i mężczyzn - przewodników
  Miasto
  W Dworze Artusa prezydent Michał Zaleski spotkał się z toruńskimi przewodnikami, by w dniu ich święta podziękować za krzewienie wiedzy o naszym mieście i jego historii i zabytkach.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń.
 • Miasto
  We wtorek 20 lutego 2024 r. prezydent Michał Zaleski wraz z urzędnikami spotkał się w Szkole Podstawowej nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ul. Bażyńskich 30/36 z mieszkańcami Okręgu Jakubskie-Mokre. Było to dziewiąte z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • Plakat: Kongres Afrykanistyczny w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Na I Kongres Afrykanistyczny w Toruniu przyjadą dyplomaci z kilku państw afrykańskich oraz ludzie biznesu, nauki i kultury. Na wydarzenie zapraszają Katedra Systemów Politycznych Wydziału Politologii i Nauk o Bezpieczeństwie UMK oraz Ośrodek Studiów Wschodnich i Afrykańskich. Kongres potrwa od 21 do 23 lutego 2024 roku.
 • 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji życzenia toruńskim przewodniczkom i przewodnikom składa prezydent Michał Zaleski.
 • W Toruniu trwa sukcesywna realizacja Programu Opieki nad Zwierzętami Bezdomnymi. Sprawozdanie z wynikających z tego dokumentu działań za ubiegły rok dostarcza nam spojrzenia na osiągnięcia w tym zakresie, ale także pokazuje wyzwania, którym Miasto musi sprostać.
 • 24 lutego 2024 r. w Toruniu odbędzie się Maraton Solidarności "Flaga życia" upamiętniający drugą rocznicę pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę oraz dziesiątą rocznicę agresji zbrojnej na terytorium Ukrainy.
 • Miejski Zarząd Dróg w Toruniu prowadzi pozimowe łatanie ubytków w drogach. W najbliższy czwartek 22 lutego 2024 r. duży zakres robót zostanie wykonany na Szosie Bydgoskiej.
 • O 300% przebito cenę wywoławczą w przetargu na sprzedaż nieruchomości na Jakubskim Przedmieściu w Toruniu. Działka pod zabudowę wielorodzinną i usługi została wylicytowana za 20 050 000 zł. Cena wywoławcza wynosiła 5 000 000 zł.
 • Swój wygląd zmienia ulica Olęderska, położona w południowo-wschodniej części miasta, na obszarze szybko rozwijających się terenów inwestycyjnych.
 • 20 lutego 2024 r. władze samorządowe Torunia spotkały się w Collegium Maximum z władzami rektorskimi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Tematem rozmów była szeroko pojęta współpraca miasta z uczelnią i społecznością uniwersytecką.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna w północnym Toruniu idzie pod młotek. W miejskim katalogu ofert dla biznesu znalazła się nieruchomość przy ul. Grudziądzkiej 194. Teren w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91, nieopodal Centralnego Cmentarza Komunalnego, wyceniono na 5 000 000 zł.