Autobus na Dożynkowej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Autobus na Dożynkowej

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 20 sierpnia 2014
Autor: Sylwia Derengowska

Dzisiaj, 20 sierpnia 2014 r., autobusy linii nr 23 wróciły na stałą trasę, tj. na ul. Dożynkową, Fantazyjną i Na Przełaj.

Wcześniej komunikacja kursowała tam objazdem z uwagi na trwający od maja br. remont Dożynkowej na odcinku od ul. Turystycznej do Gościnnej.  Prace są już niemal na ukończeniu. Na całym odcinku wykonano jezdnię ze wzmocnieniem. Poprawi się także komfort i bezpieczeństwo pieszych, dla których ułożono obustronny chodnik z polbruku. Dodatkowo na wniosek mieszkańców i Rady Okręgu Kaszczorek drogowcy wykonali zatokę parkingową w rejonie skrzyżowania z ulica Kogucią. Ponadto zamontowano 19 wpustów deszczowych, a na skrzyżowaniu Dożynkowej – Światowida wymieniono podbudowę .

Wykonawcą prac jest firm Skanska, ich koszt to ponad 742 tysięce złotych.

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.