Autobusem na Barbarkę | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Autobusem na Barbarkę

Data publikacji: 06 lipca 2006
Autor: admin_vobacom


Od 8 lipca do końca października 2006 r., w każdą sobotę i niedzielę będzie można dojechać autobusem na Barbarkę. Weekendowe kursy na trasie plac Teatralny Barbarka i z powrotem zapewnia Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu.

W soboty i w niedziele, w kierunku Barbarki autobusy będą ruszać o godzinie 11.45. Kursy powrotne zaplanowano na 16 (soboty) i na 15 (niedziele). Pojazdy będą się zatrzymywać na wszystkich przystankach MZK zlokalizowanych przy Szosie Chełmińskiej.

Autobusy kursujące na trasie Plac Teatralny-Barbarka będą przystosowane do przewodu osób niepełnosprawnych. Opłata za przewóz jest taka, jak na innych liniach MZK: 2 zł bilet normalny i połowa tej kwoty za bilet ulgowy.

Tutaj znajdziesz rozkład jazdy linii MZK na Barbarkę:

- plik w formacie .doc

- plik w formacie .pdf

Dodatkowy kurs (poza sobotnio-niedzielnymi) zaplanowano w Święto Zmarłych, 1 listopada 2006 r.

Czy wiesz, że?

Dobrze znana mieszkańcom Torunia Barbarka jest obiektem łączącym historię dawniejszą z bliską. Osada Barbarka położona w lesie na obrzeżach Torunia występuje w źródłach już od 1299 roku. Pierwotnie związana z miejscem kultu św. Barbary, następnie z funkcjonującym w niej młynem i określana jako dobra młyńskie. Na przełomie XIX i XX w. (głównie w okresie międzywojennym XX w.) stała się miejscem wypoczynkowym dla mieszkańców Torunia. Dziś działa tu Szkoła Leśna na Barbarce...

>>> Chcesz wiedzieć więcej o Szkole Leśnej na Barbarce? Zajrzyj na stronę internetową: www.szkola_lesna.torun.pl.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: pomnik św. Jana Pawła II, obok zielone drzewo
  Miasto
  Rada Miasta Torunia podczas 53. sesji 23 marca 2023 r. przyjęła stanowisko w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: żółte kwiaty żonkile, w tle Ratusz Staromiejski
  Miasto
  Przyszła wiosna - pora na rowery! Już w ten weekend startuje pierwsza w 2023 roku Rowerowa Masa Krytyczna. Na Zamku Krzyżackim zaś odbędą się również wiosenne warsztaty robienia świeczek i kosmetyków - będzie można się poczuć jak średniowieczni alchemicy. A do tego, jak co roku wiosną, rozpoczynają się Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA.
 • Przed nami 9. Halowe Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters – Toruń 2023
  Miasto, Sport
  W sobotę, 25 marca 2023 roku, w Arenie Toruń odbędzie się uroczyste otwarcie 9. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters – Toruń 2023. Wstęp na uroczystość otwarcia, a także na całe zawody jest bezpłatny. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 18.00. Ceremonię otwarcia uświetni koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, która wykona...
 • Po płycie do Grudziądzkiej
  Miasto, MZK
  Od piątku, 24 marca 2023 r., nieco inaczej pojedziemy fragmentem Szosy Chełmińskiej na odcinku od targowiska miejskiego do ul. Grudziądzkiej.
 • Pies w legowisku
  Miasto
  W tym celu radni przyjęli coroczny Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Toruniu na rok 2023.
 • Na zdjęciu: teren inwestycyjny przy ul. Zimowej
  Biznes, Miasto
  Teren pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną trafił do miejskiej oferty sprzedażowej. Działkę na lewobrzeżu w Toruniu będzie można kupić w przetargu 16 maja 2023. Cena wywoławcza wynosi 1 800 000 zł.
 • Rada Miasta Torunia podczas 53. sesji 23 marca 2023 r. przyjęła stanowisko w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II Honorowego Obywatela Miasta Torunia.
 • Wydarzenie odbędzie się w Toruniu w dniach 3-4 kwietnia 2023.
 • Teren pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną trafił do miejskiej oferty sprzedażowej. Działkę na lewobrzeżu w Toruniu będzie można kupić w przetargu 16 maja 2023. Cena wywoławcza wynosi 1 800 000 zł.
 • Jak co roku Toruń włącza się w obchody „Godziny dla Ziemi WWF” – 25 marca 2023 r. od 20:30 do 21:30 wyłączona zostanie część iluminacji w mieście.   W 2023 roku „Godzina dla Ziemi WWF” w Polsce poświęcona jest walce z zanikiem różnorodności biologicznej. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność...
 • To będzie jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w historii polskiego sportu! Kujawy i Pomorze w 2026 roku będą organizatorem halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Impreza odbędzie się w Arenie Toruń, w której dwa lata temu lekkoatleci rywalizowali o medale halowych mistrzostw Europy.
 • Uroczystość jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich, którzy chcą oddać hołd niewinnym istotom i modlić się za ich dusze.
 • Już 23 marca 2023 roku odbędzie się 53. sesja Rady Miasta Torunia.
 • 24 marca 2023 r. o godz. 12.30 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Grunwaldzkiej 33/35 w Toruniu odbędzie się XX edycja Miejskiego Konkursu Historycznego „Dzieje Torunia”.