Autobusy do Lubicza | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Autobusy do Lubicza

Miasto, MZK
Data publikacji: 12 grudnia 2013
Autor: Bartłomiej Oleszek

Na najbliższej sesji Rady Miasta poddany głosowaniu zostanie prezydencki projekt uchwały w sprawie dalszego porozumienia pomiędzy Gminą Miasta Toruń a Gminą Lubicz w zakresie obsługi linii autobusowych MZK.

Dotychczasowe porozumienie na podstawie uchwały z 22 listopada 2012 r. wygasa 31 grudnia 2013 r. Gmina Miasta Toruń przyjęła wówczas do realizacji zadanie z zakresu organizacji publicznego transportu zbiorowego na liniach autobusowych nr 21, 23, 35, 37.

- Dotychczasowa współpraca się sprawdziła – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. - Gmina Lubicz wystąpiła do nas z propozycją zawarcia porozumienia na kolejny rok. Prosimy radę miasta o to, aby wyraziła zgodę na świadczenie przez Gminę Miasta Toruń usług w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Lubicz od 1 stycznia do końca 2014 roku.

Z tytułu realizacji porozumienia Gminie Miasta Toruń przysługuje wynagrodzenie stanowiące iloczyn liczby wozokilometrów oraz stawki za 1 wkm. Z tytułu tego wynagrodzenia od stycznia do października 2013 roku na konto GMT wpłynęła kwota w wysokości ok. 1 miliona złotych. Przewidywana liczba wozokilometrów wykonanych do końca 2013 roku wynieść ma ok. 375 tysięcy, natomiast stawkę za 1 wkm ustalono na poziomie 4,10 zł.

Wójt gminy Lubicz zaproponował również uwzględnienie zapisów umożliwiających określonej grupie mieszkańców korzystanie z komunikacji organizowanej przez GMT na podstawie biletów ulgowych specjalnych, refundowanych przez GL. Stosowna regulacja została wprowadzona do porozumienia.

Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Lubicz będzie finansowane w części przez Gminę Lubicz i w części z wpływów ze sprzedaży biletów - całość stanowić będzie dochód GMT.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Drogi, Inwestycje
  W Toruniu powstanie kolejne rondo turbinowe. Jego budowa została zaplanowana na skrzyżowaniu ul. Strobanda i drogi krajowej nr 91.
 • Na zdjęciu: Brama Klasztorne, w tle błękitne niebo
  Miasto
  Od 26 lutego 2024 r. przejście przez Bramę Klasztorną będzie zamknięte. Jest to związane z prowadzeniem badań archeologicznych na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Na zdjęciu: dwóch młodych hokeistów stoi na lodzie i trzyma flagę klubu MKS Sokoły
  Miasto, Sport
  Zakończyły się Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. Rywalizacja na toruńskim lodowisku Tor-Tor trwała od 20 do 25 lutego 2024 roku.
 • Na zdjeciu: widok z góry na salę gimnastyczną, gdzie na krzesełkach siedzą ludzie i słuchają wystąpienia prezydenta miasta
  Miasto
  22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • 23 maja 2024 r. odbędzie się pierwszy bieg Triady 100-lecia, a już teraz prezentujemy projekt wyjątkowego medalu imprezy.
 • 24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja rosyjska na Ukrainę. W 2. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.