B0490 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

B0490

Budżet obywatelski w Toruniu 2020, informacje o projekcie:

Rodzaj zadania: 
Bydgoskie(B)
Numer projektu: 
B0490
Tytuł projektu: 
Dość stania w zatorze. Minirondo na skrzyżowaniu Gałczyńskiego i Matejki.
Lokalizacja: 
Skrzyżowaniu ulic Gałczyńskiego i Matejki.
Opis projektu: 
Projekt zakłada pilotażowy montaż minironda na skrzyżowaniu ulic Gałczyńskiego i Matejki celem udrożnienia ruchu na ulicy Gałczyńskiego. Dziś znajdują się tu znaki stopu, których nie wszyscy przestrzegają, co powoduje zagrożenie w ruchu. Rondo spowolni ruch, ale jednocześnie spowoduje, że będzie on nieustanny. Rondo umożliwi również lepszy kontakt wzrokowy między kierowcami a innymi uczestnikami ruchu. Wnioskujemy o montaż ronda typu pizza, który umożliwia bezproblemowy przejazd służb. Wnioskujemy o wyraźne odmalowanie pasów wraz ze strefami wyłączonymi z ruchu, które zwężając się przy dojeździe do pasów zwiększą bezpieczeństwo pieszych.
Budżet na rok: 
2020

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.