Będą nowe miejsca pracy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Będą nowe miejsca pracy

Biznes, Miasto
Data publikacji: 06 grudnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Inwestycje w  hale produkcyjne i magazynowe w Toruniu, utworzenie 100 nowych miejsc pracy i zwiększenie mocy produkcyjnej - to plany zakładów Gamet SA na najbliższe miesiące. Spółka z Torunia chce zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku krajowym i rynkach zagranicznych. W procesie inwestycyjnym z firmą współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

W 2019 roku Gamet SA rozpoczął realizację inwestycji polegającej na budowie hali magazynowej o powierzchni 7.600,00 m kw. wraz częścią biurowo-socjalną oraz niezbędną infrastrukturą. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na pierwszy kwartał 2020 roku. W związku z budową nowego obiektu spółka prognozuje zwiększenie zatrudnienia na terenie zakładu zlokalizowanego przy ul. Chrzanowskiego 33 i utworzenie około 100 nowych miejsc pracy na przestrzeni 3 kolejnych lat.

Gamet SA w latach 2020-2023 planuje budowę nowej hali produkcyjnej wyposażonej w nowoczesną linię galwaniczną. Jej uruchomienie umożliwi spółce zwiększenie mocy produkcyjnych i rozszerzenie asortymentu oferowanych produktów, co w konsekwencji spowoduje zwiększenie konkurencyjności na rynkach krajowym oraz zagranicznych, na których już dziś z powodzeniem Gamet SA sprzedaje swoje produkty.

Zakłady Gamet SA znajdują się obecnie w fazie intensywnej rozbudowy. W roku 2018 zrealizowana została budowa nowoczesnego biurowca przy ul. Chrzanowskiego 33, do którego przylega – wybudowana już wcześniej - hala produkcyjna. Do nowopowstałego budynku biurowego przeniesiono pracowników z dotychczasowej lokalizacji spółki mieszczącej się przy ul. Kociewskiej 22, jak też utworzone zostały nowe miejsca pracy zarówno dla pracowników produkcyjnych, jak i biurowych.

Gamet SA jest toruńską firmą z ponad 30-letnią historią, produkującą m.in. dekoracyjne akcesoria meblowe i budowlane. Obecnie zatrudnia około 600 pracowników w 3 zakładach, zlokalizowanych zarówno w Toruniu, jak i w powiecie toruńskim. Od 2015 roku właścicielem Gamet SA jest Grupa Stalmot SA z Warmii i Mazur, rodzinna spółka nastawiona na rozwój, nowe inwestycje i odpowiedzialną, lokalną politykę społeczną. Realizacja wspomnianej strategii znajduje odzwierciedlenie w działaniach, które polegają w szczególności  na stworzeniu w zakładach Gamet SA nowoczesnego parku maszynowego, nabywaniu nowych obszarów stanowiących prawo użytkowania wieczystego na terenie dawnego zakładu Elana oraz budowaniu nowych obiektów, pozwalających na rozwijanie działalności produkcyjnej i usługowej spółki, co skutkuje jednocześnie tworzeniem nowych miejsc pracy.

Zdjęcia: TOM-BUD


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Miasto
  9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
 • Ostrzeżenie hydrologiczne dla Torunia
  Miasto
  W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
  Miasto
  JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Toruńska Akademia Tenisowa przez ostatnie 5 miesięcy przy wsparciu Gminy Miasta Toruń aktywnie realizowała swoje cele i pomagała rozwijać swoje tenisowe skrzydła.
 • Ponad 100 tys. odsłon nowej kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Na półmetku projektu promującego toruński znak jakości w mediach społecznościowych udało się wygenerować organiczne zasięgi przekładające się na ponad 50 tys. unikalnych użytkowników, do których dotarły treści kampanii.