Będzie biurowiec we wschodnim Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Będzie biurowiec we wschodnim Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 20 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Biurowiec przy ul. Olsztyńskiej - wizualizacja

Jest już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego z dwóch biurowców w rejonie ul. Olsztyńskiej. Dokument wydał Wydział Architektury i Budownictwa UMT, co oznacza, że inwestor współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu może rozpoczynać prace budowlane.

Na Bukowej Kępie w Toruniu powstanie zespół dwóch obiektów biurowych zgodnych z klasyfikacją budynków w klasie A. Lipowa Office Park – to inwestycja Grupy Folga, która budowę pierwszego z budynków planuje rozpocząć w drugim kwartale 2024 roku. Będzie to biurowiec o łącznej powierzchni użytkowej 6895 m kw. Inwestor z całej powierzchni planuje oddać pod wynajem ok. 3700 mkw. Lipowa Office Park to pierwsza inwestycja biurowa w Toruniu, która będzie starała się o uzyskanie wymagającej certyfikacji Breeam, co wpisuje się w trend rynkowy i wymagania związane z ESG. Drugi z budynków powstających w ramach całego przedsięwzięcia - o powierzchni ok. 5200 m kw. - planowany jest do realizacji w 2026 r.

To kolejna inwestycja w rozwój rynku usług biurowych w Toruniu. Dzięki budowie kolejnych biurowców znacząco wzrośnie wolumen powierzchni biurowych do wynajęcia, co oznacza lepsze warunki pracy dla wielu firm działających w mieście.

Przypomnijmy, że miejską działkę inwestycyjną we wschodnim Toruniu spółka Folga kupiła w 2022 roku za 3.030.000 zł. Wylicytowana działka miała powierzchnię 0,8 ha. Drugą działkę o powierzchni 7 082 m kw. w tej lokalizacji spółka także kupiła od miasta w 2023 roku za 2.424.000 zł. Nieruchomości znajdują się przy trasie wylotowej na Olsztyn (DK nr 15) oraz w niewielkiej odległości od węzła autostrady A1, co sprawia, że jest to bardzo dobre miejsce do prowadzenia biznesu. Rada Miasta Torunia nadała ulicy, przy której inwestuje Grupa Folga, nazwę Lipowa.
Grupa Folga to sieć podmiotów specjalizujących się w branży HR i oferujących swoje usługi dla wszystkich branż, od outsourcingu procesów, pracy tymczasowej, delegowania pracowników do krajów UE, po rekrutację międzynarodową z rynków LATAM, czy Azji Wschodniej.

Wizualizacje: Grupa Folga

Najczęściej czytane aktualności

 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto
  Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.