Biznesowy Poranek z marketingiem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Biznesowy Poranek z marketingiem

Biznes, Miasto
Data publikacji: 22 lutego 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent przemawia do biznesmenów

Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.

22 lutego 2024 roku w Toruńskim Inkubatorze Technologicznym przy ul. Łokietka 5 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Biznesowe Poranki”. Tym razem o prowadzeniu działalności w naszym mieście prezydent Michał Zaleski rozmawiał z przedstawicielami toruńskich firm z branży marketingowej.

Michał Zaleski podkreślał, że corocznie Toruń odwiedza ponad 2 miliony osób, jednak ważne jest poszukiwanie nowych spojrzeń na miasto, by nie było postrzegane tylko przez pryzmat pierników i Kopernika. – Toruń powinien nastawić się na intensywne poszukiwanie sposobów, żeby wyeksponować jego potencjał, nie tylko jako miasta turystycznego, ale także miejsca do inwestycji i poszukiwania pracy. Pracodawcy potrzebują nie tylko terenów pod inwestycje, ale przede wszystkim dobrych warunków do życia dla pracowników, z bogatą ofertą socjalną, edukacyjną, kulturalną i sportowąmówił prezydent Michał Zaleski.

Wśród zaproszonych gości pojawili się przedstawiciele największych toruńskich firm marketingowych, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi promocji miasta. Dawid Klimek z TRM Studio podkreślał rolę mediów społecznościowych oraz kanału YouTube w rozpowszechnianiu wiadomości o Toruniu. Podobne zdanie miał także Tomasz F. Grzelak z People Helper: – Social media to często podstawowe źródło informacji dla wielu ludzi, a sukcesy np. sportowców na toruńskich obiektach przyciągają uwagę całego świata.

Jednym z ciekawszych pomysłów na zwiększenie popularności naszego miasta wśród turystów jest projekt szefa kuchni Bartłomieja Witkowskiego, który może rozsławić Toruń swoją kulinarną ofertą nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami.

Przedstawiciele samorządu zaprezentowali swoje propozycje na promocję Torunia, a cenne uwagi od fachowców z branży marketingowej pomogą wdrożyć kolejne pomysły na wyeksponowanie walorów miasta i przyciągnięcia do niego nie tylko turystów, ale także inwestorów i nowych mieszkańców.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
  Miasto
  Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Kultura, Miasto
  Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
 • Na zdjęciu: uczniowie pozują grupowo w sali gimnastycznej
  Miasto, Sport
  23 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu nosząca imię Polskich Olimpijczyków, obchodziła swoje święto. Gościem honorowym uroczystości był Sławomir Kruszkowski – torunianin, olimpijczyk, a także Radny Miasta Torunia.
 • Herb Miasta Torunia
  Miasto
  Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
 • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
 • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
 • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.