Budowa windy szpitalnej w Domu Pomocy Społecznej im. Leona Szumana przy ul. Szosa Chełmińska 220 w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Budowa windy szpitalnej w Domu Pomocy Społecznej im. Leona Szumana przy ul. Szosa Chełmińska 220 w Toruniu

Flaga i godło Polski.

     

Zadanie dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Celowego

  

Tytuł projektu:
Budowa windy szpitalnej w Domu Pomocy Społecznej im. Leona Szumana przy ul. Szosa Chełmińska 220 w Toruniu.

Program:
Państwowy Fundusz  Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Dofinansowanie robót budowlanych w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2021 r. poz. 2351, z późn.zm.) dotyczących obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych.

Realizator:
Wydział Inwestycji i Remontów

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 473 130 zł
Kwota dofinansowania: 236 565 zł

Termin realizacji:
lipiec - grudzień 2022

Opis projektu:
Prace obejmują budowę windy szpitalnej w południowej części budynku oraz poszerzenie terenu utwardzonego przy windzie szpitalnej. Projektowana winda szpitalna będzie to dźwig osobowy przystosowany do przewozu osób  niepełnosprawnych. Będzie mogła przewieźć do 21 osób.

Celem projektu jest zapewnienie mieszkańcom DPS całodobowej opieki oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych, opiekuńczych, wspomagających i edukacyjnych. Budowa windy szpitalnej skomunikuje mieszkańców i personel z pozostałą częścią budynku. Mieszkańcy z niepełnosprawnością będą mieć możliwość korzystania z biblioteki, kaplicy oraz warsztatów terapii zajęciowej w pełniejszym zakresie niż dotychczas.

Stopień niepełnosprawności oraz istniejąca bariera techniczna w wielu wypadkach praktycznie uniemożliwia korzystanie z w/w form wsparcia. Przewidywanym efektem będzie poprawa kontaktów i integracja mieszkańców DPS poprzez możliwość wzajemnego odwiedzania się, co przełoży się na poprawę zdrowia psychicznego.

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika promująca wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Jeszcze tylko do 7 lutego 2023 roku młodzi torunianie mogą zgłaszać swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Miasta.
 • Nie bądź obojętny na innych
  Miasto
  Zwracajmy szczególną uwagę na osoby, które w okresie zimowym mogą potrzebować pomocy.
 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2023 r.
 • W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.