Chętnie wypożyczamy rower miejski | www.torun.pl

Chętnie wypożyczamy rower miejski

Drogi, Eko
Data publikacji: 13 maja 2021
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Zielone rowery systemu Torvelo na stacji

Od lipca 2019 r. na toruńskie ulice wyruszył rower miejski pod nową nazwą Torvelo Rower Miasta Toruń. 

Torvelo to bezobsługowa wypożyczalnia rowerów, która składa się z 46 stacji i ponad 400 rowerów oraz 10 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym. System działa 24 godziny na dobę.

- Jest to doskonała alternatywa dla osób, które nie posiadają własnego roweru. Stacje są rozlokowane na terenie całego miasta, tak aby każdy mógł  z nich skorzystać - wyjaśnia Ireneusz Makowski, zastępca dyrektora MZD.   

Choć maj na początku nie rozpieszczał nas wysokimi temperaturami, to i tak zainteresowanie rowerem było spore. W okresie od 1 do 13 maja odnotowano 8259 wypożyczeni. Cały czas przybywa osób, które rejestrują się w systemie. Pomiędzy grudniem 2020 a 13 maja 2021 przybyło ich 1731.

- Sprawdziliśmy, jakie stacje w maju  cieszą się największą popularnością - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzeczniczka MZD. - W czołówce jest stacja Toruń Plaza (415 wypożyczń), na drugim stacja przy Wałach Generała Sikorskiego/Urząd Miasta. Tu odnotowano 380 wypożyczeń. Na podium z wynikiem 355 znalazła się też stacja zlokalizowana na placu Rapackiego.   

Warto dodać, że Torvelo to drugi system roweru miejskiego w Toruniu. Usługa ruszyła w naszym mieście w kwietniu  2014 r.  

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.