Ciche torowisko już wkrótce | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ciche torowisko już wkrótce

Drogi, Inwestycje, Miasto, MZK
Data publikacji: 19 sierpnia 2014
Autor: Sylwia Derengowska

Trwają zaawansowane prace związane z remontem ul. Wały gen. Sikorskiego w ramach projektu BiT-City. Robotnicy przygotowują wykop pod betonową konstrukcję dla "cichego torowiska". Nowoczesna konstrukcja poprawi komfort podróżowania pasażerów, jak również obniży poziom hałasu w ścisłym centrum.

Rozebrano już całe torowisko. Zdemontowano nawierzchnię jezdni, poza krótkim pasem od strony Placu Teatralnego, który umożliwia dojazd do parkingu przy Urzędzie Miasta. Rozpoczęły się prace związane z przebudową sieci infrastruktury podziemnej wraz z wymianą słupów trakcyjnych. W związku z wprowadzoną organizacją ruchu kierowcy mogą dojechać do centrum ulicą Dominikańską od strony ulicy Szumana. Wyjazd z tego rejonu Starówki poprowadzony jest ulicą Jęczmienną.

Równolegle prowadzone są prace na ul. Traugutta, gdzie wymieniona zostanie część torów tramwajowych. Ruszyła rozbiórka, która nie powoduje znacznych utrudnień w ruchu samochodów. Na odcinku robót od strony torowiska zwężony będzie tylko pas ruchu w jednym kierunku. Podczas robót w obrębie skrzyżowania z ul. Waryńskiego nie będzie możliwy przejazd przez torowisko.

Wkrótce planowane jest rozpoczęcie rozbiórki jednego z torów na odcinku ul. Szumana, Placu św. Katarzyny i Warszawskiej. Robotnicy zamontują  tymczasowe rozjazdy na ul. Traugutta i Szumana. Dzięki nim, po zakończeniu robót torowych na ul. Wały gen. Sikorskiego z początkiem października wznowiony zostanie ruch tramwajowy między UMK, a Rubinkowem. Między ul. Szumana, a mostem kolejowym tramwaje poruszać się będą wahadłowo po jednym torze.

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.