Copernicus #550: Film i kosmos | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Copernicus #550: Film i kosmos

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Koncert Film i kosmos to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich wielbicieli kosmicznych uniwersów i kultowych produkcji srebrnego ekranu. W repertuarze znajdą się utwory pochodzące z największych przebojów współczesnego kina, które zabiorą uczestników w magiczną podróż do nieodkrytych galaktyk i nowych światów, aż po krańce Wszechświata i granice muzycznej wyobraźni. Nadchodzący wieczór wypełnią charakterystyczne brzmienia rozpalające fantazję publiczności na całym świecie, międzygwiezdne wędrówki i wielkie sekrety kryjące się w bezkresnej czerni kosmosu.

W programie z pewnością nie zabraknie kultowego Wschodu słońca Richarda Straussa, pełnego rozmachu dzieła doskonale znanego wszystkim fanom Odysei kosmicznej. Pojawią się liczne utwory z uznanych produkcji II połowy XX wieku, ery podboju kosmosu i powszechnego zainteresowania astronomią, oraz muzyka ze współczesnych blockbusterów podbijających serca niezliczonej rzeszy widzów na całym świecie. Fragmenty ścieżek dźwiękowych z popularnych, filmowych obrazów, takich jak: Gwiezdne wojny, Star Trek czy Interstellar zaprezentują muzycznej wyobraźni słuchaczy różnorodność wyobrażonego Wszechświata, przenosząc odbiorców w sam środek fascynującej opowieści pełnej międzygwiezdnych statków, nieznanych planet, obcych form życia, niezapomnianych przygód i innych, zachwycających kreacji, nieodłącznych elementów kina science-fiction. Wieczór wzbogacą również wyjątkowe utwory zespołu Sleeping at Last, w których kosmos i bogactwo zachodzących w nim zjawisk stają się tłem dla poruszającego, miłosnego wyznania, równie ponadczasowego i wszechogarniającego jak nieskończoność Wszechświata. Liryczny, przepełniony smutkiem po stracie najbliższej osoby utwór Neptun oraz subtelna tęsknota ujawniająca się w dziele Venus niosą odmienną, niezwykle poetycką wizję gwiezdnego Uniwersum – bezdennej przestrzeni kipiącej od ludzkich namiętności i marzeń wyszeptanych gwiazdom na nocnym niebie. Wydarzenie uzupełnią wybrane fragmenty Planet Gustava Holsta – kompozycji składającej się z 7 części, z których każda została poświęcona innej planecie Układu Słonecznego.

Data: 15.09.2023 r. 18:00
Miejsce: Galeria Copernicus
Wstęp wolny

Wystąpi:

FOLK KWARTET  w składzie:
Mateusz Szwankowski - klarnet
Michał Kwaśniak - skrzypce
Michał Stropa - akordeon
Michał Hajduczenia – kontrabas

W programie m.in.: R. Strauss, E. Sheamur, G. Holst, J. Williams, H. Zimmer, Vangelis.

Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
Partner Główny: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Mecenas Kultury - Główny Sponsor: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. 
Mecenasi: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych Spółka Akcyjna oraz marki: Seni i Bella, Weyna Invest Sp. Jawna, Urbitor Spółka z o.o.
Partnerzy: Galeria Copernicus, Vobacom Spółka z o.o.
Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Bydgoszcz, TV TORUŃ, Polskie Radio PiK, Polskie Centrum Informacji Muzycznej
Organizator: Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Data: 
15.09.2023 18:00
Miejsce: 
Galeria Copernicus
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Kopernik 550
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.