CWB współpracuje z UMK | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

CWB współpracuje z UMK

Biznes, Miasto
Data publikacji: 08 stycznia 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Wizyta studyjna pracowników i studentów Katedry Inwestycji i Nieruchomości WNEiZ UMK w Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu to początek współpracy jednostek.

Z inicjatywy Dziekana WNEiZ, prof. Jerzego Boehlke, Kierownik Katedry Inwestycji i Nieruchomościprof. UMK dr hab. Włodzimierz Karaszewski, wybitny znawca problematyki inwestycji zagranicznych w Polsce, wraz z pracownikami katedry oraz seminarzystami rozmawiał o pracy Centrum Wsparcia Biznesu z jego dyrektorem Centrum Łukaszem Szarszewskim i pracownikami jednostki. Omówiono na przykładach przebieg procesu inwestycyjnego oraz działania marketingowe. Rozmawiano także o  głównych kierunkach współpracy katedry z centrum oraz ustalono warunki przeprowadzenia konkursu na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą gospodarczego rozwoju miasta Torunia w niżej podanych zakresach tematycznych:
- problematyka bezpośrednich inwestycji zagranicznych, ich stanu i perspektyw rozwoju,
- organizacja i kierowanie procesami inwestycyjnymi,
- doskonalenie problematyki rachunku efektywności, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji, ryzykiem działalności inwestycyjnej,
- zagadnienia związane z funkcjonowaniem rynku nieruchomości,
- inwestowanie na rynku nieruchomości,
- uwarunkowania dewelopera na rynku nieruchomości,
- ryzyko na rynku nieruchomości,
- wycena nieruchomości i przedsiębiorstw,
- problematyka gospodarki przestrzennej.

Z przyjemnością informujemy też, że specjalność „Inwestycje i Nieruchomości”, prowadzona przez pracowników Katedry na studiach II stopnia na kierunku zarządzanie, została doceniona w międzynarodowym rankingu Eduniversal Best Masters Global Ranking, w którym zajęła 94. miejsce wśród najlepszych programów studiów magisterskich na świecie w kategorii Top 100 Best Masters in Real Estate Management.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Park Kultury - plakat
  Kultura, Miasto
  Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.