Cyfrowe fotowakacje | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Cyfrowe fotowakacje

Miasto
Data publikacji: 20 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: dłoń trzymająca smartfona

Rusza 7. edycja projektu pn. „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne”, skierowanego do osób z niepełnosprawnościami w wieku 50+, interesujących się fotografią.

Stowarzyszenie Agrafka wraz ze Stowarzyszeniem Wolontariuszy Razem w okresie letnim będą realizować na terenie Torunia projekt „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne”. Jest to już 7 edycja projektu, który jest skierowany do mieszkańców Torunia – osób z niepełnosprawnościami w wieku 50+, interesujących się fotografią.

Projekt zakłada zwiększenie aktywności społecznej oraz integrację wewnątrz- i międzypokoleniową poprzez wzrost kompetencji cyfrowych i wyjście z e-wykluczenia. Realizowane zatem będą grupowe warsztaty z zakresu obsługi komputera i innych urządzeń cyfrowych, wykorzystania internetu oraz warsztaty fotograficzne, z naciskiem na fotografię smartfonową.

Uczestnicy będą mieli zapewniony dostęp do komputerów, ale fotografować będą na swoich własnych urządzeniach (aparatach cyfrowych lub smartfonach). W programie przewidziane jest wprowadzenie do obsługi posiadanego aparatu fotograficznego, z wykorzystaniem posiadanych funkcji, zagadnienia związane z kompozycją, obróbką zdjęć w prostych programach graficznych, plener fotograficzny, sesja portretowa w plenerze lub studio, fotografia produktowa, poznanie różnych metod fotograficznych.

Zajęcia będą się odbywać w małych grupach sześcioosobowych w siedzibie Stowarzyszenia Wolontariuszy Razem na ul. Jęczmiennej 14. Grupy będą dostosowane do stopnia zaawansowania uczestników, a zajęcia odbywać się będą w przyjaznej atmosferze, przy wykorzystaniu autorskich metod nauczania. Wszystkie spotkania dla mieszkańców Torunia są bezpłatne, dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Miasta Toruń.

Zapraszamy osoby chcące podnieść swoje umiejętności związane z obsługą komputera i telefonu typu smartfon, interesujące się fotografią i chcące, by ich zdjęcia weszły na wyższy poziom odbioru i cieszyły w większym stopniu oko najbliższych.

Zapisy pod nr telefonu 693 356 521. Konieczne jest dostarczenie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności.

Fot. Pixabay

Kliknij, aby powiększyć

Najczęściej czytane aktualności

 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto
  Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.