Czas na pierwsze punkty speedrowerzystów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Czas na pierwsze punkty speedrowerzystów

Miasto, Sport
Data publikacji: 25 kwietnia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: zawodnik speedroweru na torze

W niedzielę 28 kwietnia 2024 r. speedrowerzyści TSŻ-u Toruń na własnym torze podejmą Autojazda Mustang Żołędowo.

Do tej pory torunianie objechali dwa spotkania w CS Superlidze. Oba zakończyły się niepomyślnym rezultatem dla mistrzów kraju, jednak oba pokazały spory potencjał drzemiący w zespole. Podopieczni trenera Pawła Cegielskiego przegrali na arcytrudnych terenach w Gnieźnie i Lesznie. Ponadto w drużynie wciąż brakuje mistrza świata Arkadiusza Szymańskiego, który leczy kontuzję. Szczególnie blisko niespodzianki było w minioną niedzielę 21 kwietnia 2024 r. w Lesznie, gdzie TSŻ przegrał 78:82.

Z uwagi na przełożenie zaplanowanego na 14 kwietnia meczu z PKS Victoria Poczesna żółto-niebiesko-biali dopiero 28 kwietnia 2024 r. rozpoczną zmagania na domowym torze przy Bielańskiej 66. Rywalem torunian będzie Autojazda Mustang Żołędowo. Brązowi medaliści CS Superligi z 2023 r., podobnie jak torunianie, nie mają na swoim koncie żadnych punktów, jednak „Koniki” objechały trzy spotkania.

Pojedynki na linii Toruń-Żołędowo od zawsze budziły sporo emocji. Patrząc na kadry obu ekip z kujawsko-pomorskiego widać wielu walecznych zawodników. A to oznacza, że szykuje się świetnie widowisko, którego stawką jest prym w regionie. Zwłaszcza, że torunianie są na piątym miejscu, zaś żołędowianie na ostatnim szóstym. Początek meczu o 16:00. Wstęp wolny.

Nim dojdzie do derbowego pojedynku, to o godz. 11:00 na torze przy Skierki odbędzie się spotkanie w ramach CS Superligi Żaków, w którym zmierzą się młode ekipy z Torunia i Żołędowa. Z kolei o godz. 12:00 Drwęca Kaszczorek spotka się z Lwami Avia Częstochowa w CS 1. Lidze. Tu także wstęp jest bezpłatny.

Treść: Toruńskie Stowarzyszenie Żużlowe, fot. Team Szkudlarek

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
  Kultura, Miasto
  Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Prezydent Paweł Gulewski przybija piątkę młodym piłkarzom
  Miasto, Sport
  Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie przed Domem Kopernika
  Kultura, Miasto
  W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.
 • Członek Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego podczas koncertu w CKK Jordanki
  Miasto
  Koncert reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w CKK Jordanki zainaugurował 24 maja 2024 r. obchody Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. Jednostka powstała w 2018 r. i jest jedynym w Polsce centrum szkolenia tego rodzaju Sił Zbrojnych. W 2020 r. nadano jej imię kpt. Eugeniusza Konopackiego pseud. Trzaska...
 • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Dziś (24 maja) od godziny 22.00 ruszą prace pod wiaduktami na ulicy Dybowskiej i na placu Armii Krajowej.
 • W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Toruń uplasował się na drugim miejscu w XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Miasto zostało docenione za działania na rzecz przedsiębiorców oraz udogodnienia dla seniorów i młodzieży.
 • W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.