Dni Ciechowskiego | Remigiusz Knapik Piano Solo | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Dni Ciechowskiego | Remigiusz Knapik Piano Solo

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W niedzielę 17 grudnia 2023 r. w ramach toruńskich IX Dni Ciechowskiego w Dworze Artusa odbędzie się koncert kompozytora i pianisty – Remigiusza Knapika.

„Odchodząc”, „Śmierć w bikini” czy „Biała Flaga” to utwory, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki popularnej. Coroczne, grudniowe obchody Dni Ciechowskiego gromadzą w Toruniu wiernych fanów legendarnego muzyka. Dwór Artusa w sposób szczególny włącza się w upamiętnianie artysty, ponieważ właśnie w naszych piwnicach odbywały się pierwsze próby zespołu Republika. W tym roku na naszej scenie usłyszymy autorskie, jazzowe interpretacje utworów z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego w wykonaniu Remigiusza Knapika!

Muzyka Grzegorza Ciechowskiego jest dla Remigiusza Knapika ogromnym źródłem inspiracji. To właśnie ona skłoniła go do pierwszych uderzeń w klawiaturę fortepianu. Po dłuższym pobycie w Japonii pianista postanowił wykorzystać doświadczenie zebrane za granicą i stworzyć autorskie aranżacje utworów toruńskiego muzyka. Subtelne improwizacje przeplatane delikatną elektroniką, ukazują istotne przesłanie twórczości Ciechowskiego – systemową, mechaniczną rzeczywistość w kontraście do pasji i erotyzmu. Interpretacje Remigiusza Knapika stwarzają także wspólny grunt między muzyką Ciechowskiego a utworami wielkich kompozytorów muzyki poważnej XX wieku.

Remigiusz Knapik – kompozytor i pianista. Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Conservatorium van Amsterdam na wydziale fortepianu jazzowego. Główny gość wydarzenia „Idzie Nowe! Leszek Możdżer przedstawia: Remigiusz Knapik”, laureat Grand-Prix na I Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza, a także wielu innych prestiżowych nagród w dziedzinie muzyki jazzowej.

Wstep wolny! Zapraszamy!

Wydarzenie odbywa się w ramach toruńskich Dni Ciechowskiego.

Wydarzenie dofinansowano przez Gminę Miasta Toruń.

Data: 
17.12.2023 18:00
Miejsce: 
Centrum Kultury Dwór Artusa
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.