Do Plazy miejskim autobusem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Do Plazy miejskim autobusem

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 30 sierpnia 2013
Autor: Sylwia Derengowska

Jeszcze w tym roku do Centrum Handlowo-Rozrywkowego Toruń Plaza będą kursowały miejskie autobusy, a przed galerią powstanie terminal autobusowy. 

Toruń Plaza wybuduje w rejonie ul. Szosa Okrężna i placu Skalskiego terminal autobusowy przy  centrum handlowym i wykona  sygnalizację świetlną pomiędzy przystankiem tramwajowym na ul. Broniewskiego a galerią. Budowa terminala obejmie m.in. budowę zatoki autobusowej w formie jednego pasa dla wjeżdżających, oczekujących i odjeżdżających autobusów, przebudowę istniejącej drogi rowerowej, istniejącego chodnika oraz skrzyżowania Szosy Okrężnej z placem Skalskiego. Platforma dla oczekujących pasażerów będzie miała poczekalnię, tablice informacyjne i automat do sprzedaży biletów.

Planuje się zmienić trasy linii autobusów miejskich nr 26 i 40 tak, by przebiegały przez nowy terminal: od ul. Gagarina Szosą okrężną, następnie zawrócą przy pl. Skalskiego, zatrzymają się przed galerią i dalej pojadą Szosą Okrężną do pętli „Okrężna”, która jest obecnie budowana. Z kolei linie nr 34 i 36 zostaną wydłużone: skierowane od ul. Gagarina i Szosy Okrężnej do terminala.

Grunt pod nowy terminal nieodpłatnie udostępni miasto, a koszt budowy inwestycji poniesie Toruń Plaza. 

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.