Dominika Eska gra Chopina | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Dominika Eska gra Chopina

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Pierwszy z cyklu koncertów z okazji jubileuszu 35-lecia Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Jako pierwsza na deskach toruńskiego Dworu Artusa wystąpi Dominika Eska.

Artystkę usłyszymy w interpretacji Sonaty C-dur W.A. Mozarta oraz lirycznych miniatur  F. Chopina, które stanowią niejako obraz romantycznej stylistyki, noszącej znamiona sentymentalizmu, dramatyzmu, brawurowej wirtuozerii, pięknego kolorytu brzmienia i ornamentalnej faktury. Repertuar koncertu ma na celu odkrycie przed publicznością ogromu środków muzycznych, obfitości i zróżnicowania stylistycznego twórczości mistrzów.

Koncert Dominiki Eski to spotkanie z muzyką dwóch geniuszy, którzy dźwigając swoją epokę z odwagą przekraczali jej skostniałe reguły i schematy. Solistka pozwoli nam zanurzyć się w bogactwie muzyki chopinowskiej i zasmakować odrobiny wyjątkowego piękna muzyki klasycyzmu w czysto mozartowskim ujęciu.

Dominika Eska - uznana toruńska pianistka, laureatka wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych (m.in. I nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. M. Magina w Paryżu, Festiwalu Młodych Pianistów w Siedlcach czy ogólnopolskich konkursach w Krakowie i Warszawie). Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, Uniwersytetu Muzyki i Sztuki w Graz (Austria). Występowała solo i z wielkimi orkiestrami, grała w ponad 40 krajach na trzech kontynentach. W 2008 roku wydała płytę z utworami Chopina, Mozarta i Liszta.
 
Bilety: 20 zł

Data: 
18.01.2013 19:00
Miejsce: 
Dwór Artusa
Kategoria wydarzenia: 
Koncert

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.