Dotacje dla NGO | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Dotacje dla NGO

Biznes, Miasto
Data publikacji: 06 lutego 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Znamy wyniki otwartych konkursów ofert dla NGO na rok 2020 dla zadań prowadzonych przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przeprowadziło, w ramach otwartego konkursu ofert, nabór wniosków na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań gminy w 2020 r. przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego w następujących zakresach:    
Konkurs 28.1
Promocja zatrudnienia i aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy
Konkurs 28.2
Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości
Konkurs 28.3
Działalność wspomagająca rozwój techniki, wynalazczości i innowacyjności oraz rozpowszechnianie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych w praktyce gospodarczej
Konkurs 29
Wzmocnienie kompetencji przedstawicieli, w tym wolontariuszy toruńskich organizacji pozarządowych.

Nabór ofert trwał do dnia 31.12.2019 r.

Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Torunia z dnia 5 lutego 2020 roku zatwierdzono następujące kwoty dotacji dla 11 projektów o charakterze gospodarczo-społecznym:

KONKURS 28, zadania 28.1, 28.2, 28.3:

1. Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca” w Toruniu - 27. Forum Gospodarcze Welconomy - 65 000,00 zł
2. Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu - Konferencja – Firma Przyszłości - 43 000,00 zł
3. Fundacja Przedsiębiorczy Toruń - Startupowarewolucja Toruń 2019 - edycja 7. - 15 000,00 zł
4. Fundacja Przedsiębiorczy Toruń - Inwestujemy w najlepsze toruńskie startupy i firmy - 5. konkurs na biznes -18 000,00 zł
5. Centrum Integracji Społecznej CISTOR - Promocja zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych - 17 000,00 zł
6. Europejskie Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA UMK - 5. edycja Projektu #Więcej - 5000,00 zł
7. Instytut Wspierania Nowych Technologii - Rozwój techniki i nowoczesnych technologii - 7000,00 zł
8. Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Toruń - Fotowoltaika sposobem na oszczędność energii i ochronę środowiska - 7000,00 zł
9. Federacja Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych Not Rada Toruńska - Przegląd Osiągnięć Technicznych Torunia - 6000,00 zł

KONKURS 29:

10. Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych „TŁOK” - PRO NGO - wiedza na START - 12 000,00 zł
11. Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” - ZIELONE ŚWIATŁO dla Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” - 8000,00 zł

Łączna kwota udzielonego wsparcia to: 203 000,00 zł brutto.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Miasto
  9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
 • Ostrzeżenie hydrologiczne dla Torunia
  Miasto
  W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
  Miasto
  JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Toruńska Akademia Tenisowa przez ostatnie 5 miesięcy przy wsparciu Gminy Miasta Toruń aktywnie realizowała swoje cele i pomagała rozwijać swoje tenisowe skrzydła.
 • Ponad 100 tys. odsłon nowej kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Na półmetku projektu promującego toruński znak jakości w mediach społecznościowych udało się wygenerować organiczne zasięgi przekładające się na ponad 50 tys. unikalnych użytkowników, do których dotarły treści kampanii.