Druga dawka będzie szybciej | www.torun.pl

Druga dawka będzie szybciej

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 10 maja 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Na zdjęciu zbliżenie na strzykawkę ze szczepionką podczas podawania zastrzyku - widać ramię i wkłutą igłę

Od 17 maja 2021 roku zostanie skrócony czas oczekiwania na druga dawkę szczepionki – poinformował Michał Dworczyk z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W przypadku szczepionek Moderna i Pfizer termin podania drugiej dawki skraca się z 42 dni do 35 dni. W przypadku AstraZeneki druga dawka będzie podawana nie po 85 dniach od zaszczepienia pierwszą dawką, ale po 35 dniach.

Od 17 maja obowiązywać będą także nowe terminy zaszczepienia osób, które przechorowały COVID-19. Do tej pory osoby tzw. ozdrowieńcy mogli zarejestrować się na szczepienie 90 dni po otrzymaniu pozytywnego testu. Zgodnie z nowym rozporządzeniem, osoby te będą mogły zapisać się na szczepienie już po 30 dniach od stwierdzenia zakażenia koronawirusem.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus, Miasto
  319 osób zgłosiło się do punktu w toruńskiej galerii Plaza i przyjęło szczepionkę przeciw koronawirusowi. W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. na chętnych czekamy na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.
 • Miasto
  Na 13 czerwca 2021 r. zaplanowano drugi i ostatni dzień pikniku w Muzeum Twierdzy Toruń. Po deszczowej sobocie, niedziela zapowiada się ciepła i bez opadów. Zapraszamy!
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 3 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.
 • Kultura, Miasto
  Na ostatni weekend sezonu artystycznego Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała weekend poświęcony rosyjskiemu kompozytorowi Igorowi Strawińskiemu. 11 czerwca publiczność w CKK Jordanki wysłuchała koncertu "Ogniste fajerwerki".
 • Miasto, Sport
  W 9. rundzie PGE Ekstraligi eWinner Apator Toruń uległ przed własną publicznością drużynie Bertard Sparta Wrocław 36:54.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  W sobotę, 12 czerwca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić nagłe opady gradu i burze.