Dzień Kobiet z Osiecką, jazzem i R`n`B | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Dzień Kobiet z Osiecką, jazzem i R`n`B

Data wydarzenia
-
baner koncertu
Opis wydarzenia: 

W Sali Wielkiej Dworu Artusa zagości sześcioro utalentowanych artystów: Zuza Wiśniewska, duet Klaudia Marzec i Mychał Dykban oraz zespół Kwiatki. Za ich pośrednictwem do Torunia zawitają zarówno klasyki polskiej muzyki popularnej w niecodziennych aranżacjach, jak i autorskie utwory w klimatach R`n`B i popu alternatywnego.

Zuza Wiśniewska w swoim programie „Osieckiej z ukulele byłoby do twarzy” weźmie na warsztat pamiętne teksty Agnieszki Osieckiej, które na przestrzeni lat śpiewali tacy artyści jak Maryla Rodowicz, Magda Umer czy Kalina Jędrusik. Utworom, które na stałe wpisały się już w kanon polskiej piosenki artystycznej w autorskiej interpretacji Zuzy towarzyszyć będzie ukulele. Dzięki temu niezwykłemu i niecodziennemu połączeniu znane wszystkim utwory zyskają zupełnie nowe interesujące brzmienie.

Klaudia Marzec na co dzień występuje jako wiolonczelistka w zespole Infinito Quartet, natomiast Michał Dykban grający na gitarze jest członkiem Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. W sobotę ten barwny duet zaprezentuje Wam klasyki polskiej i zagranicznej muzyki w swojej interesującej jazzowej interpretacji. Na scenie spotykają się by wykonać wspólnie utwory pełne nostalgii i emocji takie jak „Jeszcze w zielone gramy”, „Can’t help falling in love” czy „Human Nature”.

Koncert zakończy występ elektropopowego, toruńskiego zespołu Kwiatki, w skład którego wchodzą: Ola Góralska, Adam Stawicki oraz Bobo Ryszewski. Zespół wykonuje muzykę autorską, utrzymaną w stylu R`n`B oraz popu alternatywnego. Ich piosenki „Netflix”, „Nie lubię róż” czy „Smutne dziewczyny” zaskarbiły im grono wiernych fanów. Ich epka znalazła się w 2018 roku na Liście Najlepiej Zapowiadających się Debiutów przygotowanej przez Brand New Anthem. Zespół jest laureatem nagrody In Memoriam XIX Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego — Nagrody Starostwa Tczewskiego.

Bilety: 15 zł, 10 zł ulgowy

Data: 
06.03.2021 17:00
Miejsce: 
Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Pracujemy nad Urban Labem
  Miasto
  Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • Górale na Placu Dominikańskim
  Kultura, Miasto
  Były góralskie pieśni, przysmaki i warsztaty. 12 lipca na Placu Dominikańskim odbył się piknik w góralskich rytmach.
 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Miasto
  9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.