Dzień Kobiet z Osiecką, jazzem i R`n`B | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Dzień Kobiet z Osiecką, jazzem i R`n`B

Data wydarzenia
-
baner koncertu
Opis wydarzenia: 

W Sali Wielkiej Dworu Artusa zagości sześcioro utalentowanych artystów: Zuza Wiśniewska, duet Klaudia Marzec i Mychał Dykban oraz zespół Kwiatki. Za ich pośrednictwem do Torunia zawitają zarówno klasyki polskiej muzyki popularnej w niecodziennych aranżacjach, jak i autorskie utwory w klimatach R`n`B i popu alternatywnego.

Zuza Wiśniewska w swoim programie „Osieckiej z ukulele byłoby do twarzy” weźmie na warsztat pamiętne teksty Agnieszki Osieckiej, które na przestrzeni lat śpiewali tacy artyści jak Maryla Rodowicz, Magda Umer czy Kalina Jędrusik. Utworom, które na stałe wpisały się już w kanon polskiej piosenki artystycznej w autorskiej interpretacji Zuzy towarzyszyć będzie ukulele. Dzięki temu niezwykłemu i niecodziennemu połączeniu znane wszystkim utwory zyskają zupełnie nowe interesujące brzmienie.

Klaudia Marzec na co dzień występuje jako wiolonczelistka w zespole Infinito Quartet, natomiast Michał Dykban grający na gitarze jest członkiem Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. W sobotę ten barwny duet zaprezentuje Wam klasyki polskiej i zagranicznej muzyki w swojej interesującej jazzowej interpretacji. Na scenie spotykają się by wykonać wspólnie utwory pełne nostalgii i emocji takie jak „Jeszcze w zielone gramy”, „Can’t help falling in love” czy „Human Nature”.

Koncert zakończy występ elektropopowego, toruńskiego zespołu Kwiatki, w skład którego wchodzą: Ola Góralska, Adam Stawicki oraz Bobo Ryszewski. Zespół wykonuje muzykę autorską, utrzymaną w stylu R`n`B oraz popu alternatywnego. Ich piosenki „Netflix”, „Nie lubię róż” czy „Smutne dziewczyny” zaskarbiły im grono wiernych fanów. Ich epka znalazła się w 2018 roku na Liście Najlepiej Zapowiadających się Debiutów przygotowanej przez Brand New Anthem. Zespół jest laureatem nagrody In Memoriam XIX Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego — Nagrody Starostwa Tczewskiego.

Bilety: 15 zł, 10 zł ulgowy

Data: 
06.03.2021 17:00
Miejsce: 
Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: uczestnicy biegu w strojach Świętego Mikołaja stoją na linii startu na Rynku Staromiejskim, w tle ratusz
  Miasto, Sport
  Kilka tysięcy Mikołajów po raz kolejny zapełni ulice Torunia. W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, rusza 21. edycja Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów.
 • Na zdjęciu: pomnik Mikołaja Kopernika ubrany w czerwoną czapkę św. Mikołaja
  Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend w Toruniu rządzą Mikołaje, którzy przyjadą z całej Polski, żeby przebiec ulicami naszego miasta półmaraton lub dystanse 10 i 5 km. Można też pomóc przedświątecznie św. Mikołajowi i wyszukać prezenty dla bliskich na weekendowych jarmarkach.
 • Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia
  Miasto
  2 grudnia 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia. Najważniejszym prezentem dla placówki było nadanie jej imienia Marii Kownackiej.
 • Eko, Inwestycje, Miasto
  Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Sztuka Natury na wyciągnięcie ręki
  Eko, Kultura, Miasto
  Już po raz 16. w Toruniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą "Sztuka Natury".
 • Miasto
  - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Już w najbliższą środę, jak co roku tradycyjnie 6 grudnia - w Mikołajki - w trasę ruszy świąteczny, iluminowany tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Od 1988 r. dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.
 • Zakończyły się prace polegające na wykonaniu specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych na pięciu toruńskich pomnikach przyrody. Miały one na celu polepszenie ich stanu zdrowotnego i poprawę warunków bezpieczeństwa dla osób przebywających w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
 • W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu już po raz 44. zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 12.00. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
 • Spadła liczba dewastacji i kradzieży, z roweru korzystają chętniej mężczyźni, a średni czas wypożyczenia roweru to 22 minuty - tak najkrócej można podsumować kończący się sezon roweru miejskiego Torvelo w Toruniu. Rowery trafiły do magazynu, gdzie zostaną przygotowane do nowego sezonu, który ruszy 1 marca 2024 r.