Dzień z życia Mikołaja Kopernika | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Dzień z życia Mikołaja Kopernika

Data wydarzenia
-

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Opis wydarzenia: 

„Z zawodu lekarz, z zamiłowania astronom - jeden dzień z życia Mikołaja Kopernika” to konkurs multimedialny dla dzieci i młodzieży z okazji Światowego Dnia Zdrowia 2023.

Powszechnie znane są osiągnięcia Mikołaja Kopernika - urodzonego w Toruniu wielkiego astronoma, który „wstrzymał Słońce i poruszył Ziemię”. Natomiast niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Mikołaj Kopernik przez ponad 40 lat uprawiał praktykę lekarską. Dlatego z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia zaprasza dzieci i młodzież z naszego miasta do udziału w konkursie: „Z zawodu lekarz, z zamiłowania astronom – jeden dzień z życia Mikołaja Kopernika”. Głównym celem konkursu jest poszerzenie oraz propagowanie wiedzy o Mikołaju Koperniku oraz kreowanie postaw zdrowotnych i społecznych.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Gminy Miasta Toruń, którzy startują w trzech kategoriach:

 • uczniowie klas I-III szkół podstawowych;
 • uczniowie klas IV-VIII klas podstawowych;
 • uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy multimedialnej w formie prezentacji (od 15 do 20 slajdów) lub filmu (od 5 do 10 minut) ukazującej dzień z życia Mikołaja Kopernika. Ocenie podlegać będą następujące elementy pracy: zgodność z tematem konkursu, poprawność merytoryczna, kreatywność, oryginalność i walory artystyczne pracy. Prace tworzą zespoły dzieci i młodzieży uczęszczające do jednej klasy.

>>>  Przejdź do regulaminu konkursu

Prace konkursowe powinny być przekazane do 24 marca 2023 r. do Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej drogą elektroniczną na adres: wzips@um.torun.pl lub za pomocą nośników danych wysłanych pocztą tradycyjną (decyduje data wpływu do Urzędu) na adres Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej w Toruniu, ul. Fałata 39, 87-100 Toruń, z dopiskiem „Praca konkursowa”. Obrady jury i wyłonienie laureatów nastąpi do 4 kwietnia 2023 roku.

Data: 
08.03.2023 10:30 — 24.03.2023 15:30
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...