Dziewiętnastka się bawi | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Dziewiętnastka się bawi

Miasto
Data publikacji: 18 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka

Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!

18 maja 2024 r. na terenie Zespołu Szkół nr 19 przy ul. Dziewulskiego odbył się tradycyjny festyn rodzinny „Podziel się uśmiechem”. To już 12. edycja tego wydarzenia, które integruje społeczność szkolną.

Wśród licznych atrakcji nie zabrakło popularnych dmuchańców, malowania twarzy, robienia baniek, waty cukrowej, zajęć zumby i nordic walking oraz pieczenia kiełbasek. Festyn odwiedziła Dagmara Zielińska, zastępca prezydenta miasta, z koszem cukierków.

Zespół Szkół nr 19 funkcjonuje od 1 września 2022 r. dzięki połączeniu nowo powstałej Szkoły Przysposabiającej do Pracy nr 19 ze Szkołą Podstawową Specjalną o tym samym numerze. Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 19 w Toruniu zapewnia uczniom z niepełnosprawnościami trzyletnie kształcenie ponadpodstawowe. W trosce o dobro uczniów, działając w tym samym miejscu co Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego i w dużej mierze z udziałem tej samej kadry nauczycielskiej, daje im poczucie stabilności, bezpieczeństwa i tym samym efektywnego rozwoju. Aktualnie przy placówce trwa budowa nowoczesnego basenu rehabilitacyjnego.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz ich Rodzin „Dziewiętnastka”, Zespół Szkół nr 19 przy wsparciu Gminy Miasta Toruń.

Fot. Agnieszka Bielecka

Najczęściej czytane aktualności

 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Miasto
  Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.