Elana z Pucharem Polski KPZPN | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Elana z Pucharem Polski KPZPN

Miasto, Sport
Data publikacji: 13 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

W finale Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Elana Toruń pokonała Zawiszę Bydgoszcz 1:0.

Mecz rozegrany na Stadionie Miejskim przy ul. Bema w Toruniu był od początku zacięty. Po 70. minucie optyczną przewagę osiągnęli piłkarze Elany, czego efektem był gol strzelony przez Kamila Kuropatwińskiego w 84. minucie.

Zawodnicy z Bydgoszczy próbowali odwrócić losy meczu, ale to im się nie udało. Tym samym nie obronili trofeum i nie zdobyli go po raz trzeci z rzędu.

Dla Elany to trzeci Puchar Polski na szczeblu KPZPN, sięgali po niego już w 2006 i 2018 r.

Dzięki zwycięstwu Elana otrzymała nagrodę finansową w wysokości 40.000 zł z Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz voucher na sprzęt sportowy o wartości 10.000 zł ufundowany przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Michała Sztybla, który był patronem honorowym finału. 

Nasz zespół będzie reprezentował region na szczeblu centralnym rozgrywek.

Elana Toruń - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)

Bramka: Kamil Kuropatwiński (84).

Elana: Pawłowski - Korpalski, A. Kowalski, Andrzejewski (57. Hartwich) - Stawski, Woroniecki, Piskorski, Karbowiński - Kuropatwiński, Kościelecki (64. Jaskólski), Knera (90.+1. K. Kowalski).

Zawisza: Oczkowski - Paliwoda, Urbański, Graczyk - Rugowski (87. Leonowicz), Sochań (46. Kona), Młynarczyk, Sławek (18. Nowak) - Sanocki (70. Włodyka), Bojas, Chachuła (87. Sobieralski).


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.