Fani mercedesa spotkali się w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Fani mercedesa spotkali się w Toruniu

Miasto, Sport
Data publikacji: 19 maja 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów

Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz. Gościem wydarzenia był zastępca prezydenta Torunia Rafał Pietrucień.

Tradycja organizacji Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu sięga 2008 r. To nie tylko gratka dla miłosników motoryzacji, ale impreza znakomicie promująca miasto w sezonie turystycznym. Na tegoroczne spotkanie przyjechało kilkaset aut z całej Polski, obecni też byli gości z zagranicy. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 można było obejrzeć liczące po kilkadziesiąt lat, starannie odrestaurowane zabytki motoryzacji, dużą grupę klasyków z lat 80. i 90., jak i najnowsze auta producenta.

Organizatory przygotowali dla uczestników zlotu szereg konkurencji m.in. zawody w rzucie oponą, konkurs z wiedzy o marce czy grupowe przeciąganie ciężarówki na czas. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Tradycyjnie wybrane zostały Auta Zlotu w kilku kategoriach.

Impreza miała też wymiar charytatywny. Fundacja Fun and Drive zbierała fundusze na specjalistyczne karetki neonatologiczne, służące ratowaniu życia i zdrowia noworodków oraz wcześniaków. Na ten cel został też przekazany cały dochód zebrany od chętnych do wypróbowania na torze profesjonalnych symulatorów wyścigowych i sportowych mercedesów udostępnionych przez dealera marki, firmę Auto Partner Garcarek. Z kolei Fundacja Jumper, przy pomocy symulatora dachowania, edukowała kierowców w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zlot zorganizowały: agencja eventowo-reklamowa Tomasz Niejadlik Media oraz stowarzyszenie Mercedes Toruń Club.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto
  Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.