Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd - Wietnam, Kuba, Rumunia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd - Wietnam, Kuba, Rumunia

Data wydarzenia
-
baner wydarzenia
Opis wydarzenia: 

Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd to niepowtarzalne spotkania pasjonatów podróży, podczas których uczymy świadomego podróżowania w oparciu o tolerancję międzykulturową i kompleksowo przybliżamy uczestnikom trzy wybrane państwa. Festiwal zestawia relacje podróżników odwiedzających poszczególne kraje z perspektywą mieszkańców tych regionów, obecnie przebywających w Polsce. Podczas drugiej edycji zapraszamy na spotkanie z Wietnamem, Kubą oraz Rumunią. Co tak naprawdę o nich wiemy? Jak świadomie podróżować i poznawać prawdziwy charakter tych miejsc? Jak wygląda życie obcokrajowców w Polsce? Trzy diametralnie inne kraje z trzech kontynentów, trzy ciekawe kultury, trzy narodowości, zamieszkujące również Polskę.

PROGRAM:

 • 4 września (piątek)

Wietnam
17:00 otwarcie festiwalu: pokaz sztuki wietnamskiej
17:15-19:15 multimedialne prelekcje polskich podróżników odwiedzających Wietnam.
O swoich podróżach opowiedzą m.in.: Adam Kurosiński Life, the journey, Maja i Grzegorz Korycińscy - kanał na YT "Lecimy dalej", Iza Paciorek Podróż Nienażarty
19:15-19:45 Wietnamczycy w Polsce – znawcy przedmiotu oraz historii opowiedzą o osobistych doświadczeniach.
Goście: Ngô Văn Tưởng – współautor książki "Słodko-kwaśna historia", przewodnika po kulturze i kuchni wietnamskiej w Polsce, Nguyen Van Hai - restauracja Thienlong, Vu Vinh
19:45-20:45 panel dyskusyjny z udziałem wszystkich zaproszonych gości i publiczności
20:45 wernisaż wystawy prac "Wietnam - Jednym śladem" Zuzanny Kwapińskiej i Katarzyny Rybarczyk oraz wystawy prac Lili Poszumskiej Toros Bravos Sueltos,, Galeria Artus
22:00 after party w klubie festiwalowym PERS
16:00-19:00 Mobilna szafobudka z obrazami Emila Moise-Szalli, która wyruszy spod Dworu Artusa i będzie jeździć po starówce z przenośną garderobą z kostiumami i rekwizytami oraz oprawą do wykonania fotograficznych reprodukcji obrazów przedstawiających Toruńską Starówkę.

 • 5 września (sobota)

Rumunia
11:00-13:00 multimedialne prelekcje polskich podróżników odwiedzających Rumunię.
O swoich podróżach opowiedzą: Michał Torz W Rumunii - autor przewodników, Michał Sowa - Klub Miłośników Rumuńskiej Motoryzacji Daciadrumbun, Agnieszka Roszkowska i Ula Kalinowska
13:00-13:30 Rumuni w Polsce – znawcy przedmiotu oraz historii opowiedzą o osobistych doświadczeniach.
Goście: Ignat Timar – Konsul honorowy Rumunii w Krakowie, Sabra Daici - koordynatorka projektów kulturalnych, a do 2019 r. dyrektorka Rumuński Instytut Kultury w Warszawie / Institutul Cultural Român Varşovia, Teodor Ajder - redaktor pisma Mămăliga de Varșovia, Emil Moise-Szalla - malarz
13:30-14:30 panel dyskusyjny z udziałem wszystkich zaproszonych gości i publiczności
10:00-11:00 warsztaty "Świadome podróżowanie”. Prowadzenie: Jakub Rybicki
14:30-16:00, 20:30 Pokaz filmu "Rumunia nieokiełznana", reż. Thomas Barton-Humphreys, Rumunia 2018, Rumuński Instytut Kultury, Artus Cinema
Kuba
16:30-18:30 multimedialne prelekcje polskich podróżników odwiedzających Kubę.
O swoich podróżach opowiedzą: Jakub Rybicki - Stories told with vision, Adam Kwaśny La Compañía Cubana - Odkryj z nami Kubę, Barbara Radwańska - absolwentka szkoły filmowej na Kubie
18:30-19:00 Kubańczycy w Polsce – znawcy przedmiotu oraz historii opowiedzą o osobistych doświadczeniach.
Goście: Juan Marian Perez Lobet – członek zespołu SkOłowani, Jose Torres musician, Enrique Neyra – tancerz
19:00-20:00 panel dyskusyjny z udziałem wszystkich zaproszonych gości i publiczności
20:00-21:00 pokaz krótkometrażowego filmu "Marzenie Rodolfo" Barbary Radwańskiej (Kuba)
Galeria Artus (15', film zapętlony) https://www.facebook.com/RodolfosDream
10:00-23:00 wystawa fotografii organizowana przez Rumuński Instytut Kultury

21:00 Jose Torres & Havana Dreams | kubańska fiesta – koncert zamknięcia
Bilety: 40 zł ulgowy, 50 zł normalny KUP BILET
23:00 after party w klubie festiwalowym PERS
11:00-14:00 i 16:00-19:00 Mobilna szafobudka z obrazami Emila Moise-Szalli, która będzie jeździć po starówce z przenośną garderobą z kostiumami i rekwizytami oraz oprawą do wykonania fotograficznych reprodukcji obrazów przedstawiających Toruńską Starówkę.
Na wszystkie wydarzenia oprócz koncertu Jose Torres & Havana Dreams oraz warsztatów salsy Wstęp wolny

Wydarzenia odbędą się zgodnie z obowiązującymi w danym momencie wytycznymi sanitarnymi.
Organizator: You Plan Culture

Data: 
04.09.2020 17:00 — 05.09.2020 23:45
Miejsce: 
Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Kategoria wydarzenia: 
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Park Kultury - plakat
  Kultura, Miasto
  Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.