Festiwal Zawodów - Targi Pracy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Festiwal Zawodów - Targi Pracy

Biznes, Miasto
Data publikacji: 05 czerwca 2023
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: stoisko podczas Targów Pracy - młodzi ludzie w białych strojach kroją jabłka

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą wziąć udział w wydarzeniu pn. „Festiwal Zawodów - Targi Pracy”, które odbędzie się 6 czerwca 2023 r.

Festiwal Zawodów - Targi Pracy odbędzie się w Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy w Toruniu przy ul. Poznańskiej 11/13 w Toruniu. Początek wydarzenia o godz. 10:00, całość potrwa do godz. 14:00.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych z Torunia oraz terenu 4 powiatów: toruńskiego, golubsko-dobrzyńskiego, chełmińskiego, wąbrzeskiego, jak również do osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz wszystkich inni zainteresowanych odnalezieniem nowej ścieżki kariery zawodowej.

Na około 50 stoiskach pojawią się m.in.:

 • jednostki Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy m.in. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania z Torunia,
 • instytucje rynku pracy tj. WUP oraz Powiatowe Urzędy Pracy, Państwowa Inspekcja Pracy,
 • liczne lokalne firmy i przedsiębiorstwa,
 • służby mundurowe – Policja, wojsko, Straż Miejska, Służba Więzienna, Straż pożarna, leśnicy,
 • Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości z Torunia,
 • Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Torunia.

Festiwal Zawodów - Targi Pracy w Toruniu to wydarzenie cykliczne realizowane od 2010 roku, wzbogacone w roku 2023 o Festiwal Zawodów. W tej edycji wydarzenia obecni będą regionalni pracodawcy zawodów niszowych (np. kominiarz, dekarz, szewc, piekarz itp.), mundurowych, medycznych (np. pielęgniarka, opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy) oraz zawodów przyszłości (np. automatyk, programista). Dzięki uprzejmości WORD-u w Toruniu będzie możliwość skorzystania z symulatora dachowania. Osoby zainteresowane będą mogły także wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy.

W trakcie trwania Festiwalu, pracodawcy, młodzież oraz ich rodzice będą mogli zapoznać się nie tylko z ofertą i usługami świadczonymi dla uczestników OHP, ale również zobaczyć sprzęt i urządzenia potrzebne na danym stanowisku pracy oraz porozmawiać ze specjalistami rozwoju zawodowego i wychowawcami OHP. Właściciele firm zatrudniających młodocianych pracowników będą mogli skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych warsztatów "E-refundacja", poprowadzonych przez specjalistów z CEiPM w Toruniu.

Organizatorem wydarzenia jest Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Toruniu we współpracy z Kujawsko-Pomorską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Państwową Inspekcją Pracy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Torunia. Patronat medialny: Telewizja Polska S.A. Oddział w Bydgoszczy, Radio PIK S.A., Gazeta Pomorska.

Sponsorzy: Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Firma ANIRO Sp. z o.o.; Cukiernia Franciszek Pokojski S.C.; Piekarnia Bartkowscy Sp.j.; Cukiernia Sowa Sp. z o.o.

Fot. Sławomir Kowalski

Kliknij, aby powiększyć

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...