Grupa BNI Premium w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Grupa BNI Premium w Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 12 kwietnia 2024
Autor: Paula Gałązka
Grupa BNI Premium w Toruniu

11 kwietnia 2024 roku w Hotelu Filmar odbyła się uroczysta inauguracja nowej Grupy BNI Premium w Toruniu – jednej z największych inicjatyw biznesowych w północnej Polsce.

Celem Grupy BNI Premium jest połączenie właścicieli dużych firm, by dzięki synergii i współpracy poszerzać działalność o nowe rynki zbytu, optymalizować procesy w firmach, zwiększać efektywność, wydajność i konkurencyjność, a także wspólnie inwestować, tworzyć nowe produkty i usługi. Dążeniem BNI jest budowanie przewagi konkurencyjnej zrzeszonych Polskich firm na arenie międzynarodowej.

BNI (Business Network International) to międzynarodowa organizacja biznesowa założona w 1984 roku w USA. W Polsce istniej od 2006 roku i do tej pory zrzesza 2 225 firm sektora MŚP w 21 miastach.

Obecny na uroczystej inauguracji Prezydent Torunia Michał Zaleski mówił, że jest dumny z tego, że Toruń jest miejscem, gdzie BNI rozpoczyna swoją działalność oraz wspominał o różnorodności i wszechstronności toruńskiego biznesu:

- Przedsiębiorczość jest przyszłością rozwoju całego kraju, jak i naszego miasta Torunia, dlatego takie inicjatywy z wielką radością są witane w Toruniu. W Toruniu działamy w każdy możliwy sposób, by wspierać przedsiębiorców – przygotowujemy tereny, lokalizacje pod inwestycje, doprowadzamy sieci, drogi, zapewniamy także ulgi w podatkach. Ważne są inkubatory technologiczne i przemysłowe – stamtąd wywodzą się nowe firmy. Stwarzamy dobrą atmosferę wokół lokalnej przedsiębiorczości. Miasto wspiera i promuje lokalny biznes, podkreślając jego rodowód między innym przez projekt Made in Toruń. W doraźnych sprawach pomoc oferuje Centrum Wsparcia Biznesu, mające bezpośredni kontakt z przedsiębiorcami.

W Toruniu działa jedna grupa BNI, a cztery są w trakcie tworzenia. Spotkania grup odbywają się raz w miesiącu, by efektywnie współpracować, zwiększać konkurencyjność i walczyć o przewagę rynkową. Do Grupy BNI Premium Toruń należy 19 firm, których obroty są na poziomie od 3 do 406 milionów złotych.

fot. CWB w Toruniu

Najczęściej czytane aktualności

 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
  Kultura, Miasto
  Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Prezydent Paweł Gulewski przybija piątkę młodym piłkarzom
  Miasto, Sport
  Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
 • Wspólne pamiątkowe zdjęcie przed Domem Kopernika
  Kultura, Miasto
  W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.
 • Miasto
  Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Dziś (24 maja) od godziny 22.00 ruszą prace pod wiaduktami na ulicy Dybowskiej i na placu Armii Krajowej.
 • W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Toruń uplasował się na drugim miejscu w XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Miasto zostało docenione za działania na rzecz przedsiębiorców oraz udogodnienia dla seniorów i młodzieży.
 • W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.