Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA! | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!

Kultura, Miasto
Data publikacji: 12 czerwca 2024
Autor: Paula Gałązka
Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!

10. edycja festiwalu NADA przynosi duże zmiany. Od kilku dni znamy nową lokalizację i datę. Pierwsza plenerowa odsłona Nady odbędzie się w weekend 30-31 sierpnia na terenie Centrum Targowego Park przy szosie Bydgoskiej. Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, do Torunia przyjadą w tym roku największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Do line-upu festiwalu jako pierwsza dołączyła Daria Zawiałow. Artystka promuje, wydany w 2023, album „Złamane serce jest OK” i będzie to jej pierwsza wizyta w Toruniu w tym roku! Daria to z pewnością jedna z najbardziej charyzmatycznych artystek w Polsce, której koncerty to zawsze ogromna dawka energii. Nie inaczej będzie tym razem.

Kolejnym ogłoszonym artystą jest Artur Rojek. Po świetnie przyjętej i wyprzedanej klubowej trasie „Odrobinę Więcej”, były wokalista Myslovitz i pomysłodawca OFF Festivalu zakończy sezon plenerowy w Toruniu.

Pierwsze ogłoszenie uzupełnia duet Matylda/Łukasiewicz, który uwielbienie słuchaczy zawdzięcza wyjątkowo emocjonalnym piosenkom, bogatym w charakterystyczne melodie i pełne celnych obserwacji rzeczywistości teksty. Debiutancki album Matyldy Damięckiej i Radka Łukasiewicza ma dopiero kilka miesięcy, ale już teraz wyrasta na silnego kandydata do płyty roku w muzyce alternatywnej.

Ostatnim ogłoszonym zespołem jest toruński zespół Nietrzask. Projekt ma na koncie występy na trasie Męskie Grania i dużej scenie festiwalu Pol’and’Rock przyszedł czas na reprezentowanie swojego miasta na największym koncertowym wydarzeniu w Toruniu.

Kolejne ogłoszenia artystów już wkrótce!

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie www.goingapp.pl.

Osoby powyżej 65 roku życia wchodzą na teren festiwalu za darmo.

______________________________________________________

Festiwal NADA to od unikatowe wydarzenie w skali Torunia, za główny cel stawiające sobie prezentacje nowych nurtów muzycznych i ich popularyzacje poprzez dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Do tej pory, na zaproszenie Fundacji Nie.Art, na imprezie zagrali m.in. Lubomir Mielnik, Hania Rani, Skalpel czy Vito Bambino. Po 9. edycjach zorganizowanych w różnych toruńskich lokalizacjach, w 2024 NADA Festiwal idzie w plener! Tegoroczne wydarzenie odbędzie się na terenie Centrum Targowego PARK przy Szosie Bydgoskiej 3. Oprócz występów na scenie głównej zaplanowano specjalny koncert otwarcia w klubie NRD i dwudniowe afterparty w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni na terenie festiwalu.

fot. Festiwal NADA

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Miasto
  Mieszkankę odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta Torunia, która przekazała jubilatce list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Ulica Przy Skarpie po remoncie
  Drogi, Miasto
  Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.