I Toruńska Noc w Muzeum | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

I Toruńska Noc w Muzeum

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Kierunek: Azja. Szlakiem wypraw i odkryć

Czynne będą: Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, Kamienica pod Gwiazdą, Dom Eskenów.

Szczegółowy program:

Kamienica pod Gwiazdą (Rynek Staromiejski 35)

Samuraje – wojownicy dawnej Japonii – prelekcja z prezentacją multimedialną, godz. 18.30, 20.30

„Nihon no katchu” – piękno pokryte laką – pokaz technik i warsztatu wytwórcy zbroi japońskich, godz. 19.30, 21.00


Muzeum Podróżników (ul. Franciszkańska 9/11)

Indie południowe – prezentacja filmu z wyprawy podróżników Joanny Strzeleckiej-Traczykowskiej i Janusza Traczykowskiego, godz. 18.30

„Mehendi” – jak na dłoni – warsztaty, godz. 19.30; 21.00

Podczas zajęć uczestnicy poznają znaczenie „mehendi” w kulturze Indii, a także będą mieli możliwość wykonania na dłoniach, za pomocą pisaków do malowania ciała, charakterystycznych hinduskich wzorów.


Dom Eskenów (ul. Łazienna 16)

Złoto i najazdy. Wojowniczy Scytowie – prelekcja z pokazem, godz. 18.20, 20.20

„Księga Toruń” 3D – pokazy multimedialne, godz. 18.30, 19.30, 20.30, 21.30

Pokazy dla grup maksymalnie 30-osobowych. Możliwość wcześniejszej rezerwacji wejścia (tel. 56 660 56 19). W przypadku wolnych miejsc – wstęp bez rezerwacji.


Ponadto:
Konkurs muzealny: „Świat walecznych samurajów” (Kamienica pod Gwiazdą, Rynek Staromiejski 35)

Wstęp wolny

Data: 
18.04.2015 18:00 — 22:00
Miejsce: 
Muzeum Podróżników, Kamienica pod Gwiazdą, Dom Eskenów
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
 • Docenieni za bohaterską postawę
  Miasto
  St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
  Eko, Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
 • 30 lat Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
  Miasto
  Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
 • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
  Kultura, Miasto, Sport
  Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Wypędzamy zimę z miasta - plakat
  Miasto, Sport
  „Wypędzamy zimę z miasta” - pod takim hasłem już po raz siódmy zorganizowana zostanie impreza nie tylko dla miłośników jednośladów. Moto CT zaprasza tym razem na Błonia Nadwiślańskie, w okolicy Przystani Toruń.
 • St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
 • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
 • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
 • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
 • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
 • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
 • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".