Ich trzech, on i orkiestra. Wielka Gala Karnawałowa | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ich trzech, on i orkiestra. Wielka Gala Karnawałowa

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej zabawie, której przewodzić będą najwybitniejsze przeboje muzyki operowej, operetkowej i musicalowej (koncerty o godz. 16:00 i 19:00).

Wystąpią:
Łukasz Gaj
Jakub Milewski
Rafał Szatan
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Sławomir Chrzanowski - dyrygent

W programie: przeboje operowe, musicalowe i operetkowe.

Karnawał to radosny czas balów, maskarad i pochodów poprzedzających refleksyjny, pełny powagi okres wielkiego postu. Jesteśmy przekonani, że Wielka Gala Karnawałowa zachwyci melomanów bogactwem muzycznych barw i tchnie nieco optymizmu w szarą, styczniową rzeczywistość. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej zabawie, której przewodzić będą najwybitniejsze przeboje muzyki operowej, operetkowej i musicalowej. Wspaniałe połączenie słowa śpiewanego i muzyki zagwarantuje zgromadzonej publiczności ogrom artystycznych przeżyć, w których pojawią się zarówno chwile wielkiego szczęścia, jak i momenty głębszej refleksji. Zaproszeni artyści: Jakub Milewski (baryton), Łukasz Gaj (tenor) i Rafał Szatan (wokalista) wystąpią z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod przewodnictwem Sławomira Chrzanowskiego, aby wydobyć z wykonywanych dzieł piękno, dramatyzm, humor i subtelny kunszt. Nie zabraknie przejmujących partii wokalnych z najwybitniejszych oper wszechczasów, lekkości i komizmu słynnych operetek oraz fantastycznych musicali, które zawojowały serca słuchaczy na całym świecie. Niech feeria dźwięków wypełni Salę Koncertową, przynosząc uczestnikom nowe, muzyczne doświadczenia w niesamowitym 2024 roku.

Jakub Milewski – śpiewak operowy, kompozytor i dyrygent, a także producent projektów muzycznych. Jest kierownikiem artystycznego Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował w wielu państwach Europy, m.in. w Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Niemczech i Norwegii oraz w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Łukasz Gaj – tenor, uczestnik wielu konkursów i laureat nagród, m.in. nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym im. I. Godina w Vrable oraz 3. nagrody na Międzyuczelnianym Konkursie W kręgu słowiańskiej muzyki wokalnej w Katowicach. Uczestniczył w licznych festiwalach, np. w Europejskim Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy-Zdroju i XX Śląskim Festiwalu im. L. van Beethovena.

Rafał Szatan – wokalista i aktor, ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W latach 2009–2010 był związany z Gliwickim Teatrem Muzycznym, gdzie wystąpił w musicalach Hair i High School Musical. Realizował się również aktorsko w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Uczestnik wielu muzycznych programów telewizyjnych.

Sławomir Chrzanowski – dyrygent, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Zabrzańskiej. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, w której ukończył najpierw Teorię Muzyczną, a następnie Dyrygenturę Symfoniczną w klasie prof. Karola Stryi. Dyrygował ponad 70 orkiestrami z całego świata, w tym wszystkimi polskimi orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi. Do jego wybitnych osiągnięć należą także liczne prawykonania utworów, m.in. Bogusława Schaeffera, Romualda Twardowskiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza i Gheorge Zamphira.

Data: 13.01.2024 r. 16:00 i 19:00
Miejsce: Sala Koncertowa CKK Jordanki
Wstęp: 85 zł - N, 75 zł - U

Wielka Gala Karnawałowa - Ich Trzech, On i Orkiestra. Data i godzina: 2024-01-13 16:00: Kup Bilet

Wielka Gala Karnawałowa -- Ich Trzech, On i Orkiestra. Data i godzina: 2024-01-13 19:00: Kub Bilet

Data: 
13.01.2024 16:00 — 19:00
Miejsce: 
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Miasto
  9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
 • Ostrzeżenie hydrologiczne dla Torunia
  Miasto
  W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • Na zdjęciu: widać dłoń, która trzyma kartę miejską
  Miasto
  JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.
 • Decyzją Rady Nadzorczej Klubu Sportowego Toruń Hokejowej Spółki Akcyjnej oraz jego właścicieli z funkcji prezesa w klubie został odwołany Pan Bogdan Rozwadowski, który pełnił ją przez ostatnich 14 lat, czyli od czasu powołania Klubu Sportowy Toruń Hokejowa Spółka Akcyjna.
 • W najbliższy poniedziałek (15.07) rozpocznie się remont ciągu pieszo-rowerowego przy Konstytucji 3 Maja.
 • JO – tak zdaniem głosujących będzie się nazywać Toruńska Karta Miejska. W konkursie internetowym oddano łącznie 2084 głosy.
 • Toruńska Akademia Tenisowa przez ostatnie 5 miesięcy przy wsparciu Gminy Miasta Toruń aktywnie realizowała swoje cele i pomagała rozwijać swoje tenisowe skrzydła.
 • Ponad 100 tys. odsłon nowej kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Na półmetku projektu promującego toruński znak jakości w mediach społecznościowych udało się wygenerować organiczne zasięgi przekładające się na ponad 50 tys. unikalnych użytkowników, do których dotarły treści kampanii.