II Noc Muzeów "Toruń – na hanzeatyckim szlaku" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

II Noc Muzeów "Toruń – na hanzeatyckim szlaku"

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na II Noc Muzeów związaną z obchodami Święta Miasta pod hasłem „Toruń – na hanzeatyckim szlaku” 24 czerwca 2023 r. (sobota) w godz. 18.00–00.00. Wstęp bezpłatny!


RATUSZ STAROMIEJSKI

(Rynek Staromiejski 1)

18.30 – „Piękna i użyteczna” – rodzinny warsztat plastyczny z papier mâché (artysta rzeźbiarz M. Zacharski) – liczba miejsc ograniczona; bezpłatne bilety do pobrania na stronie muzeum

18.30, 19.30, 20.30 – „Na fali hanzeatyckiej przygody” – działania edukacyjne dla dzieci, dziedziniec

19.00 – „Muzyczne impresje” – mini koncert fortepianowy utalentowanej młodzieży z Torunia (pod kierownictwem Mariany Veretylnyk)

20.00 – „Funkcje handlowe Ratusza Staromiejskiego” – oprowadzanie, parter

Ponadto:

 • Nocna panorama Torunia – wejście na wieżę Ratusza Staromiejskiego w promocyjnej cenie 12 zł (od godz. 18.00 do godz. 23.30)
 • 18.00–23.30 – Kiermasz wydawnictw muzealnych, Sala Mieszczańska w Ratuszu Staromiejskim


DOM MIKOŁAJA KOPERNIKA

(ul. Kopernika 15/17)

18.15 – „Toruń hanzeatycki? Jaki wpływ miała hanza na życie codzienne mieszkańców Torunia” – prelekcja z pokazem, sala edukacyjna


MUZEUM HISTORII TORUNIA W DOMU ESKENÓW

(ul. Łazienna 16)

19.00 – „Niebezpieczny handel, czyli kupcy i piraci na morzach średniowiecznej Europy” – spotkanie przy wystawie „Toruń i jego historia”, parter

20.00 – „Ludzie i miejsca – historia Domu Eskenów”, oprowadzanie po budynku Muzeum Historii Torunia

21.00 – „Zanim powstała Hanza” – prelekcja z pokazem, parter

 

MUZEUM PODRÓŻNIKÓW IM. TONY’EGO HALIKA

(ul. Franciszkańska 9/11)

20.00 – oprowadzanie po wystawie „Alebrijes. Fantastyczne stworzenia w sztuce ludowej Meksyku”

 

MUZEUM TORUŃSKIEGO PIERNIKA

(ul. Strumykowa 4)

19.00, 20.30, 22.00 – „I Ty możesz zostać piernikarzem” – warsztaty wypieku pierników, parter; liczba miejsc ograniczona; bezpłatne bilety do pobrania na stronie muzeum

19.00, 21.00 – „Piernikowe korzenie” – spotkanie przy wystawie stałej, piwnica

Ponadto:

- Wirtualna przebieralnia

- Piernikowa Chatka

- Sala legend

- Piernikowy plac zabaw

- Piernikowy mapping – seans świetlny na fasadzie budynku (projekcja wyświetlana po 22.00)

 

MUZEUM TWIERDZY TORUŃ

(ul. Wały Generała Sikorskiego 23)

18.00, 20.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej

 

Przedsięwzięcie wsparte finansowo przez Gminę Miasta Toruń

Data: 
24.06.2023 18:00 — 23:30
Miejsce: 
Różne miejsca w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Wystawa
Warsztaty
Święta miejskie i rocznice
Koncert
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Miasto
  28 listopada 2023 r. przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkali się na XVIII Toruńskim Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie odbyło się w hotelu Filmar.
 • Wyjątkowy koncert na zakończenie Roku Kopernikańskiego
  Kultura, Miasto
  10 grudnia 2023 r. w Arenie Toruń odbędzie się koncert "Muzyka i kosmos". To finał toruńskiego Roku Kopernikańskiego
 • Na zdjęciu: iluminacja świąteczna zawieszona nad ulicą Szeroką
  Miasto
  W zespole staromiejskim pojawiły się już pierwsze elementy iluminacji świątecznej. 29 listopada 2023 r. montowane będą ozdoby na kolejnych obiektach i ulicach.
 • Wielka Toruńska Świąteczna Ślizgawka - plakat
  Miasto, Sport
  Konkursy, zabawy i choinki – zapraszamy do udziału w Wielkiej Toruńskiej Świątecznej Ślizgawce "Christmas on Ice". Widzimy się na Tor-Torze także z Mikołajem Kopernikiem 14 grudnia 2023 r.
 • Plakat festiwalu Sztuka Natury 2023
  Eko, Miasto
  Po raz szesnasty za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” Toruń staje się stolicą sztuki wyczarowanej przez naturę.
 • W zespole staromiejskim pojawiły się już pierwsze elementy iluminacji świątecznej. 29 listopada 2023 r. montowane będą ozdoby na kolejnych obiektach i ulicach.
 • Firma Multiconsult Polska opracowała Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia – SUMP dla MOFT do roku 2030 (z perspektywą do roku 2040). W dokumencie zaproponowano 4 scenariusze rozwoju i 3 cele strategiczne. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) dla Torunia i czterech podtoruńskich powiatów –...
 • Posiedzenie Komisji Związku Miast Nowej Hanzy odbyło się 25 listopada 2023 r. w Gdańsku. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Torunia, który był gospodarzem 43. Międzynarodowego Zjazdu Miast Nowej Hanzy w czerwcu 2023 r.
 • Pracodawcy rozważający zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na pomoc Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia w rekrutacji pracowników oraz wsparcie finansowe przeznaczone na rehabilitację zawodową ww. osób.
 • Elana Toruń jako beniaminek świetnie sobie radzi w trzeciej lidze rozgrywek polskiej piłki nożnej. Rundę jesienną zakończyła w sobotę 25 listopada 2023 r. na drugim miejscu, przed trzecim w tabeli Zawiszą Bydgoszcz.
 • Po raz szesnasty za sprawą Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury” Toruń staje się stolicą sztuki wyczarowanej przez naturę.
 • 27 listopada 2023 r. zmarł pisarz i poeta Paweł Huelle - laureat Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego w 2005 roku.
 • Konkursy, zabawy i choinki – zapraszamy do udziału w Wielkiej Toruńskiej Świątecznej Ślizgawce "Christmas on Ice". Widzimy się na Tor-Torze także z Mikołajem Kopernikiem 14 grudnia 2023 r.